Formula E sa v Mexiku predstaví na ovále, na tribúnach by mali byť tisíce ľudí!

foto: Autódromo Internacional Miguel E. Abed

Formula E v uplynulých dňoch predstavila podobu okruhu pre Pueblu E-Prix, ktorá nahradí pôvodne plánované preteky v Mexiko City.

Predstavitelia šampionátu počas minulotýždňovej tlačovej konferencie predstavili detaily týkajúce sa dvojitých pretekov, ktoré uvidíme 19. a 20. júna. Po pretekoch vo Valencii nás čaká ďalšie podujatie na permanentnom okruhu, tentoraz na upravenej verzii trate Autódromo Miguel E. Abed.

Až neuveriteľne znie zámer šampionátu, ktorý hovorí o zhruba 20 tisíckach fanúšikov na tribúnach počas dvoch dní. Len pre porovnanie, v Monaku sme videli prvé preteky s účasťou fanúšikov od minuloročnej Marrákeš E-Prix. Počet bol obmedzený na 6500 ľudí, ktorí museli mať PCR test a museli spĺňať ďalšie atribúty.

Podľa mexických predstaviteľov budú tribúny naozaj každý deň otvorené pre desaťtisíc ľudí. Medzi hosťami budú zamestnanci v oblasti zdravotníctva, cestovného ruchu a pod. Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia budú môcť fanúšikovia sedieť len na určených miestach. Aj návštevníci pretekov v Pueble budú musieť spĺňať prísne podmienky, to isté platí asi pre tisícku zamestnancov šampionátu.

Okruh v Pueble privíta Formulu E najmä preto, že tradičný okruh v Mexiko City je aj naďalej využívaný ako zdravotnícke centrum v boji s pandémiou. Štvrté najväčšie mexické mesto privíta Formulu E na neďalekom okruhu Autódromo Miguel E. Abed, ktorý je pre našincov pomerne málo známy. V minulosti sa tam konali rôzne podujatia, vrátane niekdajšieho šampionátu WTCC.

Formula E využije kratšiu verziu okruhu s dĺžkou 2,93 km, ktorá zahŕňa šestnásť zákrut. Okrem viacerých stredne rýchlych zákrut sa môžeme tešiť predovšetkým na klopenú zákrutu, ktorá je súčasťou vonkajšieho oválu.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *