Formula E si už dlho zasluhuje štatút majstrovstiev sveta, znie z paddocku

Sam Bird
foto: Formula E

Formula E vstupuje do prvej sezóny so štatútom majstrovstiev sveta FIA, ktorá odštartuje v januári v Čile. Sam Bird a Allan McNish pre Autosport prezradili, ako vnímajú tento dôležitý krok.

Šampionát sa posunul na vyššiu úroveň po dlhom diskutovaní a voľbe Svetovej motoristickej rady. Formula E splnila požiadavky na získanie štatútu majstrovstiev sveta. Tie zahŕňajú aspoň štyroch konštruktérov na štartovom rošte, čí preteky na minimálne troch kontinentoch. Tieto kritériá boli dosiahnuté už počas druhej sezóny, ale FIA si dávala načas a nechcela nič unáhliť.

Sam Bird povedal, že štatút majstrovstiev sveta je úplne zaslúžený. „Pridáva to na postavení súťaže, ktorá si to pri pohľade na jazdecké a tímové zloženie, zapojených konštruktérov a partnerov určite zaslúži. Je to niečo výnimočné,“ povedala nová posila Jaguaru.

Šéf tímu Audi Allan McNish dodal, že šampionát sa neustále a rýchlo vyvíja. „Vzhľadom na úroveň súťaže počas posledných rokov bola Formula E v skutočnosti ako majstrovstvá sveta. Súťaženie tímov, konštruktérov, jazdcov bolo na nesmierne vysokej úrovni.“

„Každopádne, ak na konci roka môžete povedať, že ste majster sveta – nehľadiac na to, či pôjde o jazdca alebo o tím – je to niečo výnimočné. Vždy chceme súťažiť na najvyššej úrovni. Ukazuje to, aký status má tento šampionát,“ dodal Škót.

Kto zostane a kto odíde pred nástupom vozidiel Gen3?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *