Formula E spustila novú virtuálnu sériu, o výhru vo výške stotisíc eur môžete zabojovať aj vy!

foto: Formula E

Formula E dnes spustila nový šesťdielny virtuálny šampionát, ktorý potrvá od konca januára do konca marca. Po vlaňajšom e-šampionáte Race at Home Challenge prichádza Formula E Accelerate.

Na rozdiel od minulého roka, kedy sme paralelne sledovali virtuálny šampionát profesionálnych pretekárov a simulátorových hráčov, to bude tentoraz zamerané na verejnosť. Niektorí pretekári by sa však mohli predstaviť aj vo virtuálnom kokpite. Každý z 24 adeptov, ktorí sa kvalifikujú do šampionátu, dostane finančnú odmenu. Od 1 800 € až po 20 000 € za prvé miesto. Navyše, celkový víťaz dostane jedinečnú šancu. Bude môcť odjazdiť testovaciu jazdu vo vozidle Gen2. Súhrn všetkých výhier predstavuje sumu 100 000 €.

Získané body nebudú po pretekoch pripísané iba jazdcom, ale aj tímu, ktorý budú reprezentovať. V dvoch kolách sa predstavia aj reálni jazdci, ktorí svojimi bodmi pomôžu vlastným tímom. Každý zo simulátorových hráčov bude disponovať radami a usmerneniami od svojho tímu. Nový virtuálny šampionát prebehne na platforme rFactor2. Prvýkrát bude aktivovaný mód spotreby energie a takisto aj útočný režim.

Stoffel Vandoorne počas Race at Home Challenge
Zdroj: Formula E

Otvorená kvalifikácia, ktoré prebehne na okruhu Tempelhof, ponúka možnosť kvalifikovať sa do šampionátu. Kvalifikácia štartuje dnes a potrvá do 14. januára. Prihlásiť do súťaže sa môžete aj vy. Stačí, ak budete postupovať podľa pokynov, ktoré nájdete TU. Na úspešných kvalifikantov čakajú 25-minútové virtuálne preteky, ktoré budú súčasťou 90-minútového vysielania. Prvé preteky sú na programe 28. januára, ďalšie 4. a 11. februára. Druhá polovica e-série vyvrcholí tromi marcovými podujatiami, konkrétne 11., 18. a 25. marca.

Pilot Mercedesu a víťaz predošlej virtuálnej série, Stoffel Vandoorne, túto iniciatívu víta. „Formula E pokračuje v kreovaní možností pre fanúšikov a ďalšie generácie pretekárov, ktorí sa môžu takto zapojiť do nášho športu. Formula E Accelerate prinesie množstvo vylepšení, ktoré budú v porovnaní s poslednými virtuálnymi pretekmi znamenať ešte menší rozdiel v porovnaní s realitou.“

„Víťazstvom v Race at Home Challenge som zistil, aké zložité a náročné je jazdiť s vysokým štandardom na pravidelnej báze. Tentoraz tu bude výzva navyše v podobe potreby vyrovnania sa so spotrebou a útočným režimom. Niečo také som ešte neskúsil, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa s tým jazdci vyrovnajú,“ uzavrel Belgičan.

Stoffel Vandoorne
foto: Daimler

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *