Formula E stojí pred herkulovskou úlohou, tvrdí bývalý športový viceprezident Mercedesu Norbert Haug

foto: © FIA Formula E

Formula E zažíva od začiatku svojej existencie masívny záujem o vstup zo strany konštruktérov, ktorý vyvrcholí počas najbližších sezón príchodmi viacerých prémiových značiek.

Pre fanúšikov a marketing samotného šampionátu je to istotne dobrá správa. Z hľadiska nákladov však jestvuje hrozba, že malé alebo zákaznícke tímy nebudú schopné konkurovať „veľkým“ konštruktérom ako BMW či Mercedes. Podľa bývalého športového viceprezidenta Mercedesu Norberta Hauga tu exituje ďalšia hrozba v podobe zložitej koordinácie medzi jednotlivými výrobcami.

Pre švajčiarsky Speedweek prezradil viac: „Svojho času, keď bolo v F1 len päť výrobcov, boli stretnutia také kontroverzné, že na konci sme sa nevedeli dohodnúť ani na termíne najbližšieho stretnutia. V DTM je veľmi dobré vidieť, aká ťažká je koordinácia medzi konštruktérmi. S desiatimi vo Formule E to bude herkulovská úloha.“

Formula E už viackrát potvrdila, že chce v budúcnosti chrániť menšie tímy zavedením akéhosi nákladového stropu. Je však otázne, ako sa bude situácia vyvíjať v budúcnosti. „Teraz môžete minúť vo Formule E relatívne málo. To sa však zmení. Formula E je zatiaľ nastavená veľmi dobre. Keby všetko klaplo a medzi desiatimi konštruktérmi by to fungovalo, tak by to bol obrovský úspech,“ dodal 65-ročný Nemec.