Formula E študovala podujatia F1, aby zvládla berlínske superfinále

Alexander Sims
foto: Formula E

Medzinárodná automobilová federácia a Formula E študovali posledné podujatia F1 v Rakúsku a Maďarsku, v snahe pripraviť sa na berlínske finále. Informuje o tom The-Race.com.

Prvá časť zamestnancov Formuly E dostala povolenie na vstup do areálu Tempelhof v pondelok a jej úlohou sú počiatočné stavebné procesy, ktoré vyústia do šiestich pretekov v priebehu deviatich dní (od 5. do 13. augusta). Organizátori taktiež navrhli podrobné plány a postupy pre všetkých zamestnancov, ktorým bude umožnený vstup do predmetného areálu.

Šéf FIA pre Formulu E a inovatívne motošportové projekty, Frédéric Bertrand, pre The-Race.com potvrdil, že nie je priestor pre ústupky. „Jestvuje celkový konsenzus o všetkých krokoch, ktoré sa podnikli s cieľom využiť skúsenosti z rôznych podujatí na to, aby sme dokázali čeliť veciam. Formula E sformulovala s Berlínom a nemeckými predstaviteľmi veľmi dôležitú prácu na zabezpečenie procesu, ktorý je obecne schválený a ktorý budú všetci dodržiavať. Tieto procesy sú dosť prísne, ak nie veľmi prísne.“

„Viem, že niektoré tímy sa už snažia zistiť, ako budú pracovať, keďže tu nebude veľká flexibilita s všadeprítomnými maskami a skupinovým systémom, kde môžu nastať limity v prípade, že budeme mať jeden pozitívny prípad, s testami pred príchodom a získavaním prístupu,“ pokračuje predstaviteľ FIA,

Problém môžu mať aj viacerí predstavitelia vedenia šampionátu, šéfovia tímov, či ďalšie persóny, ktoré sa momentálne nachádzajú na území Spojených štátov amerických, kde je situácia kritická. Podľa dostupných informácií sú v zálohe „náhradníci“ a ráta sa viacerými scenármi.

Formula E zverejnila tri finálové konfigurácie berlínskej trate Tempelhof!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *