Formula E to v Indonézii nebude mať jednoduché, začal sa politický boj

foto: Formula E

Formula E zažije v tomto roku premiéru v indonézskej metropole Jakarta, kde sú začiatkom júna na programe desiate preteky šiestej sezóny. Ako informuje tamojší Kompas, nie všetci sú z plánovaného podujatia nadšení.

Opozičné politické strany požadujú zrušenie premiérovej Jakarta E-Prix, ale guvernér mesta Anies Baswedan tvrdí, že preteky elektrického kolotoča sú rovnako dôležité ako infraštruktúra či čistá pitná voda. Jeho politická frakcia chce do organizovania pretekov investovať viac ako 26 miliónov eur, opozícia žiada ich zrušenie a tvrdí, že nedostala do rúk žiadne relevantné čísla. Tieto prekáračky trvajú už niekoľko mesiacov.

Baswedan oponuje a premiérové podujatie na území indonézskej metropoly háji. Šampionát považuje za súčasť stratégie mesta pre trvalo udržateľný rozvoj. „Je to rovnako dôležité ako rozvoj infraštruktúry, železničné spojenie, čistejšia pitná voda, bytová výstavba a čistenie odpadových vôd.“

Podobné politické pnutie bolo zrejmé v kanadskom Montreale, kde sa po zmene vedenia mesta pre Formulu E dvere zavreli. V prípade Jakarty by preteky mali byť istou vecou. Len nedávno navštívil 30-miliónové veľkomesto aktuálny pilot Mercedesu Stoffel Vandoorne, ktorý pomáhal pri propagácii podujatia. Spoločnosť mu robil pilot F2 Sean Gelael, ktorý najprominentnejším aktívnym pretekárom Indonézie.

Tagy: