Formula E: Tresty za kontakty budú prísnejšie, pretekári budú napomínaní

foto: © FIA Formula E

Medzinárodná automobilová federácia má prijať prísne opatrenia pri vyhodnocovaní budúcich kontaktov v šampionáte Formula E. Tento prístup vstupuje do platnosti už dnes v Ríme. Informuje o tom Autosport.

Zavedený bude nový verbálny upozorňovací systém pre všetkých pilotov, ktorí budú zapojení do incidentov. Vinníci dostanú upozornenie, čo je v podstate niečo ako žltá karta vo futbale. Ak však bude kontakt dostatočne silný na to, aby sa zahájilo okamžité vyšetrovanie, tak bude prvotné upozornenie nahradené iným verdiktom. Riadiaci orgán šampionátu sa k týmto zmenám uchyľuje po veľkom počte incidentov v prvých šiestich pretekoch.

Pilot tímu DS TECHEETAH André Lotterer len pred niekoľkými dňami žiadal vedenie šampionátu, aby boli autá náchylnejšie pri kontaktoch. Vďaka tomu by sme mohli sledovať čistejšie preteky.

Mohlo by vás zaujímať:

Trochu mi to pripomína motokáry, hovorí o častých kontaktoch André Lotterer

Okruhový šéf šampionátu Frédéric Bertrand prezradil: „Súhlasili s tým manažéri a šéfovia tímov. Chceme, aby sa zlý pocit, ktorý ľudia začali mať, trochu upokojil. Nejdeme nič meniť. Budeme len prísnejší a trochu tvrdší pri niektorých rozhodnutiach. Zvýšime mieru komunikácie medzi naším riaditeľom pretekov a stajňami. Ak uvidíme správanie, ktoré sa nám nepáči, uplatníme systém upozornenia. Je tu potenciálny systém žltých kariet. Komisári sú absolútne nezávislí z hľadiska rozhodovania. Do ich práce nechceme zasahovať.“