Formula E ukáže v Monaku omnoho viac predbiehania ako F1, tvrdí di Grassi

monopost Lucasa di Grassiho
foto: Formula E

Bývalý šampión Formuly E Lucas di Grassi si myslí, že počas budúcej soboty uvidíme v Monaku viac predbiehania ako v pretekoch F1. Brazílčan to povedal pre RaceFans.net.

Monako privíta elektrický šampionát prvýkrát na trati F1, ktorá sa od okruhu známom z veľkých cien bude líšiť naozaj iba minimálne. Mierne úpravy nastanú len v dvoch zákrutách. Zmeny nie sú nijako markantné, pôjde o drobné posuny v umiestnení obrubníkov.

„Myslím si, že monacká trať viac sedí Formule E, nášmu typu pretekov. Je naozaj veľmi dobré mať dlhú trať, kde bude možné predbiehať. Vidieť auto jazdiť v iných podmienkach bude omnoho krajšie, predovšetkým vo vrchných častiach trate, takisto z kopca, vo vlásenke či v tuneli. Tieto zábery môžu byť ikonické a spomienky takisto. Nejazdil som tam od mojich časi v F1, takže bude zaujímavé vrátiť sa tam,“ povedal pilot Audi.

Šampión sezóny 2016/2017 nechce porovnávať  Formulu E s F1, ale jednu vec predsa len vypichol. „Budeme tam mať omnoho viac predbiehania ako F1. Pre nich je tam predbiehanie nemožné. Autá sú síce rýchlejšie, ale okruh je prikrátky a nie je stvorený pre ich typ monopostu. Ale s Formulou E tam bude množstvo manévrov a akcie. Pre fanúšikov to budú veľmi zábavné preteky na mestskej trati.“

POTVRDENÉ: Formula E sa v máji v Monaku predstaví prvýkrát na trati F1

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *