Formula E upravila kalendár, Santiago s dvojitými pretekmi, dve podujatia sú odložené

foto: Formula E

Formula E dnes potvrdila, že pôvodný kalendár siedmej sezóny bol pre obavy zo šírenia koronavírusu pozmenený. Zmeny musí ešte potvrdiť Medzinárodná automobilová federácia.

Otváracie preteky v čílskom Santiagu sa nakoniec zmenia na dvojitú E-Prix v termíne 16. a 17. januára. Februárové a marcové podujatia v Mexiku City a čínskom San-ja sú zatiaľ odložené. Formula E sa vyslovene nevyjadrila, že za odložením pretekov sa skrýva obava z COVID-19, ale je jasné, že práve bezpečnostné otázky nútia kompetentných k zmenám. Čílska metropola čelí nielen pandémii, ale aj tamojším občianskym nepokojom.

Pôvodne februárová Mexiko City E-Prix by sa mohla presunúť na júnový termín a nahradiť berlínske podujatie, ktoré by sa mohlo presunúť na august. Mexické preteky sú odložené zrejme kvôli priestorom okruhu, ktoré by mali byť využité na bezpečnostné účely v boji s pandémiou. Podľa zákulisných zdrojov by sa však v polovici decembra mali veci vrátiť do normálu. V prípade San-ja sa spomína náhradný termín na začiatku júna, ktorý by mohol znamenať termín niekedy po májových pretekoch v Soule.

PODCAST: Tímy predstavujú novinky, Formula E sa pripravuje na novú sezónu

Zmeny sa v zložení kalendára prejavia tak, že po dvojitých pretekoch v Santiagu budeme sledovať dvojité preteky v Rijáde, 26. a 27. februára. Kým preteky v Santiagu prebehnú bez divákov, v Rijáde by malo byť všetko po starom.

V oficiálnom vyjadrení predstaviteľov šampionátu stojí, že sa kompetentní sústredia na „zdravie a bezpečnosť zamestnancov a celej komunity Formuly E – tímy, konštruktérov, partnerov, jazdcov a fanúšikov, rovnako ako v prípade obyvateľov a rezidentov miest, v ktorých preteky prebiehajú.“

V tejto súvislosti sa spomína fakt, že ohrozené sú aj aprílové preteky v Ríme a Paríži, kde sa pandémia opäť „prebúdza k životu“. Preto je nepravdepodobné, že tieto mestá dokážu v prvej polovici budúceho roka privítať veľké športové podujatie. Do hry by tak mohli vstúpiť takzvané náhradné okruhy ako Silverstone, Marrákeš, či Estoril.

 

Možný kalendár siedmej sezóny

termín

mesto

krajina

16. január

Santiago

Čile

17. január

Santiago

Čile

26. február

Rijád

Saudská Arábia

27. február

Rijád

Saudská Arábia

13. marec (?)

?

?

10. apríl (?)

Rím (?)

Taliansko

24. apríl (?)

Paríž (?)

Francúzsko

8. máj

Monako

Monako

23. máj

Soul

Kórejská republika

5. jún

?

?

19. jún

Berlín (?)

Nemecko

10. júl

New York City

USA

24. júl

Londýn

Spojené kráľovstvo

25. júl

Londýn

Spojené kráľovstvo

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *