Formula E uvádza novú e-športovú sériu s atraktívnym formátom virtuálnych pretekov! (Video)

foto: Formula E

Formula E dnes oznámila vznik e-športovej série Race at Home Challenge, ktorá bude pozostávať z deviatich pretekov. Elektrický šampionát sa tak po podujatí Vegas eRace z roku 2017 opäť vracia k e-športom.

E-športová séria by mala ponúknuť štartové pole s jazdcami a tímami Formuly E, ktorých doplní výber špičkových e-športových hráčov, osobností z motoršportu a influencerov. Cieľom tejto iniciatívy je zisk finančných prostriedkov pre UNICEF v boji proti svetovej pandémii koronavírusu. Zatiaľ je potvrdených deväť tímov a trinásť jazdcov aktuálneho štartového poľa, ktorých dopĺňa najrýchlejší muž nedávnych nováčikovských testov Nick Cassidy.

Virtuálny šampionát Race at Home Challenge bude pozostávať z dvoch oddelených štartových roštov, ktoré budú súťažiť paralelne. Jeden rošt vytvoria jazdci Formuly E, druhý bude obsahovať najrýchlejších hráčov a influencerov. Celkový víťaz hráčskej časti si zabezpečí testovaciu jazdu v reálnom aute počas niektorého z pretekárskych víkendov.

Potvrdení účastníci

tím

pilot

pilot

Audi Sport ABT Schaeffler

Daniel Abt

Lucas di Grassi

BMW i Andretti Motorsport

Maximilian Günther

Alexander Sims

DS Techeetah

António Félix da Costa

Envision Virgin Racing

Robin Frijns

Nick Cassidy

GEOX Dragon

Nico Müller

Mahindra Racing

Jérôme d´Ambrosio

Panasonic Jaguar Racing

Mitch Evans

James Calado

ROKiT Venturi Racing

Felipe Massa

Edoardo Mortara

TAG Heuer Porsche

André Lotterer

Neel Jani

 

Formát „e-sezóny“

Účastníci budú súťažiť prostredníctvom softvérového simulátora rFactor 2. Preteky prebehnú počas deviatich po sebe idúcich sobôt so začiatkom od 25. apríla. Finálové podujatie je naplánované na 13. júna. Už túto sobotu čaká na súťažiacich virtuálne predsezónne testovanie. Počas prvých ôsmich sobôt budú body udeľované podľa zaužívaného systému Formuly E s tým, že za zisk pole position a najrýchlejšieho kola sa bude udeľovať ďalší bod. Finálové podujatie bude mať veľkú váhu, pretože jazdci budú bojovať o dvojité body.

Hráči sa budú musieť pred každým kolom kvalifikovať a dosiahnuť čo najlepší čas. Simulátor založený na platforme rFactor 2 zahŕňa najnovšie auto Formuly E, aktuálne lakovania všetkých tímov a mestské trate, vrátane Hongkongu a Monaka, kde sa počas aktuálne prerušeného ročníka jazdiť nemalo. Osemnásť najrýchlejších simulátorových jazdcov z kvalifikácie, ktorá prebehne od pondelka do štvrtka, automaticky postúpi do hlavných pretekov. Doplní ich výber influencerov a známych osobností z motoršportového sveta.

Každý z účastníkov bude čeliť veľkému tlaku, pretože kvalifikácia bude jednokolová a ľahké to nebude ani v pretekoch, ktoré ponúknu takzvaný „race royal“ formát. Je to špecifický formát, v ktorom na konci každého kola vypadáva pilot na poslednej priečke. Eliminácia bude pokračovať dovtedy, kým na trati nezostane najlepších desať účastníkov. Potom to bude jednokolový šprint do cieľa. Všetci jazdci a hráči si budú svoje body prenášať do nasledujúceho víkendu, pričom traja najlepší simulátoroví pretekári sa automaticky kvalifikujú do ďalších pretekov.

António Félix da Costa
foto: Formula E
Kde a kedy sledovať preteky

Fanúšikovia sa môžu tešiť na pravidelné sobotné 90-minútové streamy, počas ktorých prebehne všetko podstatné. Virtuálne preteky budeme môcť sledovať na oficiálnych stránkach a kontách šampionátu prostredníctvom platforiem YouTube, Facebook, Twitch a Twitter. Prvé testovacie podujatie štartuje už túto sobotu o 16:30.

„Teší nás, že môžeme predstaviť prvú významnú iniciatívu nášho partnerstva s UNICEFom v snahe podporiť svetový boj proti koronavírusu,“ nechal sa počuť výkonný riaditeľ Formuly E Jamie Reigle. „Aktuálna zdravotná kríza nás zaujíma. Tento nový projekt je silnou športovou manifestáciou nášho partnerstva s UNICEFom. Podporujeme naše snahy o získavanie financií v celej komunite Formuly E. Našim fanúšikom ponúkame nový obsah, tímom, jazdcom a partnerom umožňujeme návrat k pretekom.“

Líder priebežného poradia António Félix da Costa z DS Techeetah víta novú virtuálnu sériu. „Myslím si, že od Formuly E je to fantastická iniciatíva, ktorá šampionátu pridáva e-športový element a hráčom prináša životnú príležitosť sedieť v reálnom pretekárskom aute. Motoršport je jedným z mála športov so schopnosťou prenesenia sa z reálneho do hráčskeho sveta. Bude zaujímavé sledovať, ako sa aklimatizujeme. Ako jazdcovi mi, prirodzene, chýba pretekanie a už sa neviem dočkať, kedy sa vydám na trať v aute Formuly E. Je takisto pekné pretekať pre dobrú vec a dúfam, že si fanúšikovia z pohodlia svojich domovov užijú pripravované podujatia.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *