Formula E v októbri predstaví aktualizovaný kalendár

foto: © FIA Formula E

Nový ročník šampionátu Formula E štartuje už koncom novembra a my ešte stále nepoznáme finálnu podobu kalendára. Predbežnú verziu sme spoznali v polovici júna, no tá obsahuje niekoľko termínových kolízií s WEC. Teraz sa podľa e-racing365 pripravujú viaceré zmeny.

Aktualizovaný kalendár by sme mali spoznať začiatkom októbra. Zdá sa, že novembrové dvojité preteky v Rijáde zostanú v platnosti, avšak bližšie nešpecifikované podujatie plánované na december sa zrejme neuskutoční. Očakávalo sa, že 14. decembra uvidíme preteky v marockom Marrákeši. Ak by sa decembrové podujatie neuskutočnilo, tak by bola jedna z troch termínových kolízií s WEC pravdepodobne vyriešená.

Aktuálne druhou neznámou v kalendári je marcové podujatie v Číne. Aj keď nepoznáme meno konkrétneho mesta, podľa vyššie uvedeného zdroja by sa mala Formula E opäť vrátiť do San-ja. Vedenie šampionátu sa pokúšalo posunúť termín tejto E-Prix, pretože koliduje s pretekmi WEC, avšak neúspešne. Otázne je podujatie v Hongkongu, kde politická situácia v posledných týždňoch hustne a na prípadnú eskaláciu napätia budú kompetentní reagovať.

Počas leta sme sa nečakane dozvedeli o možnosti pretekov v indonézskej Jakarte. Tamojšia metropola by mohla hostiť premiérovú E-Prix v máji. V danom mesiaci sú však naplánované už dve podujatia, premiérové preteky v juhokórejskom Soule a Berlín E-Prix. Práve udalosť v nemeckej metropole môže byť ešte v rámci kalendára premiestnená na jún. K potvrdeniu pretekov v Indonézii by mohlo dôjsť počas budúceho týždňa.