Formula E: Vozidlo Gen2 sa na budúci rok dočká úpravy šasi

James Rossiter
foto: © FIA Formula E

Nové vozidlo Formuly E s označením Gen2 sa v sezóne 2020/2021 dočká aktualizácie. Informuje o tom e-racing365.

Spomínaný monopost, ktorý zažíva v tejto sezóne premiéru na okruhoch, sa podrobí obnove karosérie. Pôjde o niečo podobné, ako v prípade vozidiel prvej generácie, ktoré prešli na konci ročníka 2015/2016 miernou úpravou šasi.

Riaditeľ FIA pre okruhové preteky Frédéric Bertrand prezradil, že zmeny majú udržať a zvýšiť záujem fanúšikov o Formulu E. „Táto myšlienka hovorí, že po dvoch stabilných rokoch príde druhá časť životnosti auta, kedy dôjde pravdepodobne k dizajnovým úpravám. Podobne ako to bolo pri autách Gen1. Nechceme zmeniť všetko. Potrebujeme nájsť spôsob, ako udržať auto atraktívne a vylepšené pre fanúšikov, ktorí uvidia rozdiel. Takže karoséria sa zmení, ale to, čo je pod ňou, nie.“

Pôvodne sa uvažovalo, že auto druhej generácie uvidíme na okruhoch počas troch sezón. Po tejto dobe mal dostať priestor monopost s označením Gen3. Napokon sa tak stane až o rok neskôr. „Ak by sme zostali pri trojročnom pláne, tak by sme museli začať s výberovým konaním a vypisovaním požiadaviek pre tretie auto ešte predtým, ako by sme mali dostatok skúsenosti s Gen2,“ dodal predstaviteľ Medzinárodnej automobilovej federácie.