Formula E vs. WEC: Obhajca Buemi nechce vynechať preteky v New Yorku

Sébastien Buemi

Úradujúci šampión Sébastien Buemi stále dúfa, že Medzinárodná automobilová federácia (FIA) vyrieši termínovú kolíziu medzi pretekmi WEC na okruhu Nürburgring a New York ePrix. Švajčiarsky pretekár, ktorý vo WEC háji farby Toyoty, už dávnejšie avizoval, že vynechá dvojité preteky Formuly E v americkej metropole. Pôvodne sa zdalo, že po vypadnutí Veľkej ceny Nemecka z kalendára F1 sa situácia vyrieši. Nestalo sa tak.

Buemi chce s Toyotou vyjednávať

Buemi počas preberania majstrovskej trofeje na minulotýždňovom galavečere FIA vo Viedni prezradil: „Máme za sebou len dve podujatia. Je skvelé odštartovať ročník dvomi výhrami. Postihnúť by ma mala kolízia medzi WEC a Formulou E, takže… Dúfame však, že FIA nájde riešenie, aby zamedzila tejto zrážke.“

Na základe zmluvy s Toyotou musí dať Buemi prednosť WEC. Nevylučuje však možnú dohodu s japonskou značkou v prípade, že by mal výrazný problém s obhajobou titulu vo Formule E. Ako informuje Motorsport.com, jestvuje istý precedens, ktorý by mu mohol umožniť štart v elektrickej sérii. „Bude dôležité diskutovať s Toyotou, alebo potom mať dostatok bodov vo Formule E nato, aby som vynechal New York,“ dodal pilot stajne Renault e.dams.

Zdroj: Motorsport.com, foto: Andrew Ferraro (LAT)