Formula E vstupuje do Extreme E, obe série spájajú sily v boji proti klimatickým zmenám

Zdroj: Extreme E

Formula E dnes oznámila, že sa stala menšinovým akcionárom v Extreme E, čo je z mnohých hľadísk logický krok. Oba šampionáty o tom informovali len pred niekoľkými minútami.

Nový šampionát elektrických SUV odštartuje v marci 2021 a ponúkne päť podujatí na tých najodľahlejších miestach našej planéty. Cieľom tohto projektu je poukázať na devastačné účinky klimatických zmien na miestne ekosystémy. O niečo podobné sa snaží aj Formula E, ktorá v mestách prezentuje a propaguje elektromobily a ich pozitívny účinok na životné prostredie.

Oba športy majú spoločnú ambíciou, ktorou je boj proti klimatickým zmenám, urýchlenie prechodu k elektrickej mobilite a využitie týchto platforiem na pozitívnu zmenu pre nasledujúce generácie. Oba šampionáty spadajú pod hlavičku Medzinárodnej automobilovej federácie a môžu mať skutočne veľký vplyv na budúce smerovanie motošportu i celého priemyslu.

S investíciou z Formuly E prichádza do Extreme E aj personálna posila. Členom predstavenstva sa stal šéf Formuly E Jamie Reigle. Aj keď zostávajú oba projekty nezávislé, blízka spolupráca umožní realizáciu skutočne fungujúceho strategického partnerstva, keďže šéf Extreme E a zakladateľ Formuly E Alejandro Agag zostáva predsedom druhej menovanej série.

Extreme E: Dnes sme spoznali definitívny kalendár i lakovanie vozidiel! (Foto)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *