Formula E: Záujem o miesto mali Kvjat, Giovinazzi či Button

foto: © FIA Formula E

Oficiálne predsezónne testy sú už niekoľko dní minulosťou a okrem pilotov na trati sa toho v zákulisí odohralo viac ako dosť. Dnes sa pozrieme na mená pilotov, ktorí boli v posledných dňoch spájaní s elektrickým kolotočom.

Nedávno potvrdená dvojica pilotov F1 Daniil KvjatAntonio Giovinazzi boli počas leta v kontakte s tímom Mahindra Racing. Aj keď sa ani jeden z nich nepredstavil počas testov v kokpite, Rus bol vraj blízko k dohode krátko pred svojím návratom do Toro Rosso, ktorý sa uskutočnil v auguste.

Bývalý majster sveta F1 Jenson Button rokoval v rokoch 2014 a 2015 o potenciálnom budúcom pretekárskom mieste vo Virgine. Brit absolvoval v tom čase svoju predposlednú sezónu  v F1 a premýšľal o možnosti vyskúšať si elektrickú formulu.

 

TESTY

Sezóna 2018/19 by mala priniesť až tri testovacie jednotky. Rijád privíta 16. decembra prvé testy, na ktorých sa budú môcť zúčastniť aj ženy. Oficiálne nováčikovské testy budeme sledovať 13. januára v Marrákeši. Posledné sezónne testy by malo 17. februára privítať Mexiko City.

Rijád

Bývalá pretekárka Formuly E Katherine Leggeová rokuje s Mahindrou o možnom mieste v aute počas nedeľných testov v Rijáde, ktoré sú na programe 16. decembra, deň po úvodných pretekoch novej sezóny. Britka, ktorá odjazdila v prvom ročníku dve podujatia za tím Amlin Aguri, sa počas edície 2018/19 predstaví v podpornej sérii Jaguar I-PACE eTROPHY.

Bývalá pretekárka Formuly E Katherine Leggeová bude súčasťou podpornej série

Jej 20-ročná krajanka Jamie Chadwicková sa zúčastnila na testoch vo Valencii ako hostka tímu NIO, s ktorým rokovala o svojej možnej účasti na testoch v Rijáde. Rodáčka z anglického Bathu je víťazkou pretekov Formula 3.

Na rovnakých testoch v Saudskej Arábii by sa vo farbách BMW mohla predstaviť Holanďanka Beitske Visserová, ktorá momentálne pôsobí v európskej sérii GT4. Potvrdil to športový riaditeľ Bavorov Jens Marquardt. Na definitívu si ešte musíme počkať.

 

Nováčikovské testy v Marrákeši

Nováčikovské testy v Maroku sú na programe v januári a na stole sa objavujú prvé mená. Pilot LMP1 Thomas Laurent sa snaží o jedno z miest. Dvadsaťročný Francúz zatiaľ nemá skúsenosti s jednosedadlovými vozidlami, keďže z motokár prestúpil priamo do športových vozidiel. Aj napriek tomu si rýchlo vybudoval dobré meno, keďže vlani skončil vo svojej kategórii v Le Mans na druhom mieste.

Ďalším pilotom hľadajúcim voľné miesto je nemecký pilot GP3 David Beckmann, ktorý sa počas testov vo Valencii rozprával so zástupcami viacerých stajní.

Na nováčikovských testoch v Rijáde by sa mohli zúčastniť aj ženy