Formula E zvažuje častejšiu aktiváciu útočného režimu

foto: Formula E

Formula E v týchto dňoch zvažuje, ako naloží s využívaním útočného režimu v pretekoch novej sezóny, ktorá štartuje už na budúci piatok. Informuje o tom e-racing365.

Predstavitelia elektrického kolotoča sa takto snažia o väčšiu variabilitu pri využívaní extra výkonu. Ten je oproti normálnemu režimu o 35 kW vyšší. Vlani mali pretekári k dispozícii o 10 kW menej. Počas vlaňajších E-Prix zvolilo vedenie pretekov dve aktivácie útočného režimu počas jedných pretekov. Iba v New Yorku mohli tímy využiť vyšší výkon trikrát. Teraz by sme takýchto zmien mohli vidieť viac.

Šéf pretekov Scot Elkins pre vyššie uvedený zdroj povedal: „Úprimne. Zatiaľ neviem, ako to bude. Pozeráme sa na to z väčšej perspektívy a musíme byť opatrní. Bol by som rád, keby to počas dvojitých pretekov v rámci oboch dní fungovalo odlišne, pretože chceme, aby sa preteky od seba odlišovali.“

Formula E pripravuje novinky a zmeny v televíznej grafike

Tímy už vopred očakávajú, že tieto variácie budú častejšie ako vlani. Šéf tímu BMW Roger Griffiths to vidí nasledovne: „Poviem to úprimne, že vlani sme boli trochu sklamaní, pretože sme s variovaním museli čakať až po New York. O celej veci sa začalo vravieť ešte pred piatou sezónou a vždy boli v hre viaceré aktivácie, nielen dve. Myslím si, že v nasledujúcom ročníku ich bude viac. Dvojité preteky sú prirodzeným miestom na ich striedanie.“

Negatívom pre predstaviteľov série je spätná väzba od televíznej produkcie, ktorá sa obáva, že striedanie počtu aktivácií bude pre divákov mätúce. „Mohlo by to tak byť. Opäť tu nejde len o tímy, ale aj o divákov a fanúšikov. Bude to pre nich mätúce? Momentálne na túto otázku nepoznáme odpoveď. Zatiaľ sme sa nerozhodli,“ dodal Elkins.