Formula E zvažuje preteky v Azerbajdžane, v hre je vraj aj Kazachstan

Azerbajdžan

Šéf Formuly E Alejandro Agag verí, že elektrická séria by sa mohla predstaviť v azerbajdžanskom hlavnom meste Baku. Informuje o tom Motorsport.com.

„Formula E by rada pretekala v Baku. Ide o trať v uliciach centra mesta, čo sa presne hodí pre našu sériu. Je to nádherné mesto vo vznikajúcom trhu pre motoršport. Prvé minuloročné preteky F1 v Azerbajdžane priniesli skvelé divadlo. Preteky som pozorne sledoval v televízii a každý, kto tam bol, tvrdil, že organizácia bola perfektná. Fanúšikovská základňa naďalej rastie. Predalo sa päťkrát viac lístkov ako v rovnakom čase počas minulého roka. Pre motoršport je rozhodujúce expandovať do nových oblastí a získavať nových fanúšikov,“ myslí si šéf FE Alejandro Agag.

V Baku sa minulý rok premiérovo predstavila Formula 1, avšak noví majitelia kráľovskej série z Liberty Media začiatkom tohto týždňa naznačili možný odchod z mestskej trate na pozadí Kaukazu. Zdá sa, že náhradou by mohla byť práve Formula E, ktorá má aj bez tejto „možnosti“ na výber dostatočný počet záujemcov. Agag a jeho tím riešia kalendár budúcich sezón a možné sú aj preteky v úplne nových lokalitách, napríklad v kazašskej metropole Astana, čilskom Santiagu či brazílskom Sao Paule.

Zdroj: Motorsport.com, foto: AlixSaz (Wikipedia)