Formula E zvažuje v prípade núdze preteky uprostred týždňa, dvojité či trojité E-Prix

Jamie Reigle a Jean Todt
foto: Formula E

Formula E by sa v prípade narušenia kalendára novej sezóny mohla uchýliť k pretekom uprostred pracovného týždňa. Pre Autosport to povedal šéf série Jamie Reigle.

V minulej sezóne bolo kvôli pandémií zrušených deväť zo štrnástich naplánovaných podujatí a šampionát bol na tri mesiace prerušený. Sezóna bola nakoniec dokončená bláznivým berlínskym finále, v ktorom sme za deväť dní videli až tri dvojité E-Prix. Medzi nimi boli aj večerné podujatia počas stredy a štvrtka. Kalendár nového ročníka ráta s pre Formulu E tradičnými sobotami, ktoré dopĺňajú dve nedele. Tie sú výsledkom dvojitých E-Prix v Rijáde a Londýne.

„Pri pohľade na siedmu sezónu ráta plán A s dodržaním kalendára, ktorý bol schválený zo strany FIA. Pracujeme veľmi tvrdo na tom, aby sa nám to podarilo. Ale, samozrejme, máme povinnosť mať aj plán B a plán C. Dobrou správou je, že to nie je ako skôr počas tohto roka, keď pandémia bublala a potom nás zasiahla. Máme mnoho času na plánovanie. Teraz vieme, že to dokážeme, ako napríklad v Berlíne,“ povedal Kanaďan.

Prvá sezóna so štatútom majstrovstiev sveta prebehne v roku 2021, takto vyzerá predbežný kalendár!

Reigle sa vyjadril aj k možným záložným plánom, keď si položil rečnícku otázku, ktorá otvára nové možnosti organizovania pretekov. „Či si myslím, že zažijeme šesť pretekov na jednom mieste za týždeň? Nie. Či si myslím, že budeme mať v nevyhnutnom prípade dvojité alebo trojité podujatia? A či sa to môže udiať cez týždeň? Áno.“

„Z pohľadu mediálnych spoločností je zrejmé, že šport naživo je jednou z tých vecí, ktorá skutočne priťahuje predvídateľné a zmysluplné publikum. Tento šport sa snaží rozšíriť svoje publikum a možno existuje túžba presunutia aj na iné dni. Pre mediálnu spoločnosť je to príťažlivé, pretože sa takto zviditeľňuje. Je to ako v Premier League, ktorá má obrovskú základňu,“ dodal šéf Formuly E.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *