Formula E zverejnila záznam z Lynnovej nehody, stáli pri ňom všetci svätí (Video)

monopost Alexa Lynna
foto: Formula E

Formula E počas dneška zverejnila zábery zo včerajšej hrôzostrašnej nehody Alexa Lynna, ktorý musel byť prevezený do nemocnice. Našťastie, bezprostredne po incidente bol pri vedomí a sťažoval sa „len“ na bolesti kolena.

Druhé rijádske preteky priniesli viacero dramatických momentov, ale jednoznačným vrcholom z tohto pohľadu bola nehoda pilota Mahindry, ktorý kolidoval s Mitchom Evansom pri brzdení do osemnástej zákruty. Obaja bojovali o štrnástu pozíciu, keď došlo ku kontaktu a Lynnovo auto okamžite vyletelo do vzduchu a bolo neovládateľné. Brit dopadol dole hlavou a jeho monopost sa kĺzal viac ako 60 metrov, kým ho nezastavili bariéry.

Krátko potom bol Lynn prevezený do nemocnice, kde ho prepustili ešte v noci a momentálne je na ceste do Spojeného kráľovstva. Ako informuje The Race, nemá vážnejšie zranenia, čo je pri pohľade na záznam menší zázrak. Po tejto nehode zo záveru pretekov boli aktivované červené vlajky a podujatie napokon predčasne ukončili. Podľa mnohých jazdcov  to bola najväčšia nehoda v histórii Formuly E.

Šéf tímu Dilbagh Gill pre The Race prezradil, že auto je po nehode totálne zničené. „Je na sto percent odpísané. Kokpit je rozbitý a poškodený, systém halo preliačený a doškriabaný.“ Monopost bude počas budúceho týždňa prevezený do sídla tímu v Spojenom kráľovstve. V apríli nastúpi Lynn v Ríme s náhradným vozidlom, ktoré bude skonštruované.

Lynn letel vzduchom a kĺzal sa dole hlavou, piloti hovoria o najhoršej nehode vo Formule E (Video)

Nepríjemný pocit neistoty

V závere pretekov bola situácia mätúca, pretože na televíznych obrazovkách sme videli nehodu Maximiliana Günthera z BMW a Toma Blomqvista z NIO 333. Live timing ukazoval, že okrem týchto dvoch jazdcov v pretekoch skončili aj Lynn s Evansom. Nevedeli sme však, čo sa stalo, pretože ani jeden opakovaný záber neukázal nič bližšie. Počas pretekov sme videli iba tieto zábery:

„Nebolo to zachytené televíziou, takže tam bola istá neistota a nevedeli sme, čo sa stalo s Alexom. Odpovedal do vysielačky a povedal, že je v poriadku. Ale nehovoril to príliš pevne, čo nám naznačovalo, že potreboval pomoc. Bol trochu oťapený, preto mu bolo doporučené, aby šiel do nemocnice, keďže bol dosť dlho na hlave. Nohami narazil do volantu, zlomil regeneračné pádla a boleli ho kolená,“ opísal situáciu Ind.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *