Formule E hrozí termínová kolízia s pretekmi WEC

José María López
foto: © FIA Formula E

Predseda Formuly E Alejandro Agag sa dozvedel, že v priebehu aktuálneho roka hrozí termínová kolízia s pretekmi WEC. Ak by sa ďalšie preteky v Rijáde uskutočnili počas rovnakého víkendu ako nedávno v decembri, išlo by o kolíziu s pretekmi WEC v Bahrajne. V prípade rijádskych pretekov zatiaľ nie je známy presný termín.

Španiel pre e-racing365 prezradil, že sa pokúsi vyhnúť kolízii a že má menšie obavy ako pred dvoma rokmi v súvislosti s pretekmi v New Yorku. Vtedy vznikla kolízia s pretekmi WEC na okruhu Nürburgring, čo zapríčinilo neúčasť viacerých pilotov na americkom podujatí.

„Je pravdepodobné, že to bude rovnaký víkend, ale mohli by sme tam byť aj v januári. Bude to niekedy v tom období. Teraz je tých problémov menej, týka sa to menšieho počtu konštruktérov a jazdcov. Takže to nie je problém. Vždy sa pokúšame predísť takýmto veciam a ak môžeme preteky posunúť o jeden víkend skôr alebo neskôr, tak to spravíme,“ prezradil Agag.

Momentálne pôsobia v oboch šampionátoch šiesti piloti: Sébastien Buemi (Nissan e.dams), Sam Bird (Envision Virgin Racing), José María López (GEOX DRAGON), Tom Dillmann (NIO), António Félix da Costa (BMW i Andretti Motorsport) a André Lotterer (DS TECHEETAH).

Alejandro Agag
foto: © FIA Formula E