Formulu E nenávidíme a zároveň milujeme, povedal de Vries z Mercedesu

Nyck de Vries
foto: Daimler

Nyck de Vries sa vo včerajších pretekoch v Londýne prebojoval na konečné druhé miesto po štarte z deviatej priečky.

Pilot Mercedesu sa v poslednom období sťažoval na nepredvídateľnosť a podľa neho umelú vyrovnanosť šampionátu. Jeho výrokom sme sa venovali aj v našom nedávnom podcaste s českým komentátorom Eurosportu Zdeňkom Míkom:

 

Po včerajšom zlepšení však de Vries svoje predošlé výroky značne učesal. Z priebežného desiateho miesta sa vďaka slušnej bodovej porcii dostal na štvrté. Mercedes sa počas predchádzajúcich víkendov veľmi trápil a hovorilo sa o výraznej kríze. Včera však okrem de Vriesa bodoval aj Stoffel Vandoorne.

„Nič nie je odlišné. Ku každému víkendu pristupujeme rovnako a vždy prichádzame čo najlepšie pripravení. Verím, že v New Yorku sme pravdepodobne neboli takí konkurencieschopní, ako sme chceli a ako sme očakávali. Ako tím sme neboli dostatočne silní. Uvedomili a priznali sme si to. Každopádne, v Pueble sme mali určite veľmi silný balík,“ zhodnotil Holanďan pre Motorsport.com.

Londýn korisťou domáceho Dennisa, Nissan diskvalifikovaný (Video)

 

De Vries nedávno povedal, že Formula E je síce vyrovnaná, ale túto vyrovnanosť dosahuje umelo prostredníctvom kvalifikačného formátu, ktorý zvýhodňuje pilotov z konca priebežného poradia. Dodal, že Mercedes práve preto tento šampionát „miluje aj nenávidí“.

„Vzhľadom na formát sa poradie neustále mení. Je to veľmi nepredvídateľné. Na všetkých reklamných banneroch sa píše – najnepredvídateľnejší šport sveta. No, sme v ňom. Celý čas ho nenávidíme a zároveň milujeme. Snáď nám na konci sezóny vyjde načasovanie,“ dodal de Vries.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *