FOTO: Mahindra predstavila lakovanie a novú jazdeckú dvojicu Wehrlein – d´Ambrosio!

foto: Mahindra Racing

Stajňa Mahindra Racing dnes predstavila svoju jazdeckú dvojicu, s ktorou vstúpi do novej sezóny. Za volantom vozidiel druhej generácie uvidíme doterajšieho pilota stajne DRAGON Jeroma d´Ambrosia a bývalého pilota F1, šampióna DTM z roku 2015 Pascala Wehrleina, ktorý je ďalším nováčikom série.

„Som nesmierne šťastný, že sa pripájam k Mahindre. Niekoľko ľudí z tímu poznám viac ako desať rokov. Zatiaľ sme spolu nespolupracovali, ale teraz budeme mať takúto možnosť. Je to skvelé. Myslím si, že máme skvelý tím a skutočne veľmi odhodlanú skupinu ľudí s možnosťou dosiahnutia niečoho veľkého. Som veľmi motivovaný a chcem dosiahnuť také výsledky, aké si tento tím zaslúži. Dilbagha poznám štyri roky a to, čo jeho stajňa dokázala, je úžasná,“ prezradil d´Ambrosio.

Nováčik Wehrlein potvrdil, že bez vetra sa ani lístok nepohne. Najprv kolovali svetom Formuly E fámy o jeho možnom príchode. Potom prišla protichodná informácia, podľa ktorej sa mal Nemec sústrediť na návrat do F1. Teraz je však v elektrickom kolotoči. „Prvé stretnutie s Dilbaghom som mal v lete počas tímových testov. Je to malý tím, ktorý má skutočne vysoké ambície. Ja ich mám takisto. Chcem dosiahnuť najlepší možný výsledok. Cítim, že táto stajňa je pre mňa tým správnym prostredím. Teším sa na novú sezónu.“

foto: Shivraj Gohil

V tíme nepokračuje Felix Rosenqvist, ktorý sa z Formuly E porúčal do zámorskej IndyCar. Jeho vlaňajší kolega Nick Heidfeld zostáva súčasťou tímu v úlohe špeciálneho poradcu. Okrem toho je oficiálnym testovacím a rezervným jazdcom Mahindry. Belgičan Sam Dejonghe zostáva aj naďalej simulátorovým a vývojovým jazdcom tímu.

Heidfeld okomentoval svoje nové úlohy v tíme nasledovne: „Teším sa, že sa touto viacročnou dohodou začína nová kapitola mojej kariéry. Keďže som bol pri raste celého tímu a mám dostatok skúseností, tento prechod je prirodzený. So svojou pretekárskou kariérou nekončím, ale teším sa z toho, že mi táto nová úloha ponúkne rôzne možnosti. Všetko to do seba výborne zapadá aj vzhľadom na to, že som konzultantom a ambasádorom spoločnosti Automobili Pininfarina.

Mahindra dnes predstavila aj nové lakovanie svojho vozidla M5Electro. Dominuje červeno-biela kombinácia s modrou farebnou schémou.

foto: Shivraj Gohil
foto: Shivraj Gohil
foto: Shivraj Gohil