FOTO: Tím Mercedes-Benz EQ má za sebou prvé testy na trati

foto: © Daimler AG

Stajňa Mercedes-Benz EQ minulý týždeň v talianskom Varane absolvovala prvé testy svojho nového vozidla na trati. Nemecký tím, ktorý sa stane súčasťou Formuly E od budúcej sezóny, o tom informoval dnes.

Za volantom sa počas trojdňových testov vystriedali aktuálny pilot HWA Stoffel Vandoorne a Edoardo Mortara, ktorý momentálne jazdí za Venturi. Dvojica odjazdila vyše 520 kilometrov vo vývojovom vozidle. Každý z konštruktérov má k dispozícii pätnásť testovacích a tri filmovacie dni. Vozidlo, s ktorým vstúpi Mercedes do elektrickej série, dostalo označenie Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01.

„Vždy je to špeciálny moment, keď nové pretekárske auto ožíva a vydáva sa na trať. Ako mladý tím sme nedosiahli len dôležitý míľnik, ale položili sme dôležitý základ pre ďalší vývoj. Stále nás však pred prvými pretekmi čaká veľa práce. Naša prvá sezóna sa začne na konci tohto roka,“ nechal sa počuť športový riaditeľ Toto Wolff.

foto: © Daimler AG

Počas trojdňových testov sa tím snažil o čo najväčší počet kilometrov a dát, ktoré budú ďalej využité pri prvej verzii pohonnej jednotky a ďalších komponentoch. Tím HWA, ktorý je momentálne predskokanom Mercedesu vo Formule E, vo svojej prvej a jedinej sezóne využíva ústrojenstvo Venturi. Ďalšie testy Mercedesu prebehnú ešte počas apríla.

Šéfom tímu sa stal Ian james, ktorý do týchto dní v rámci koncernu Daimler zastával viacero pozícii. Naposledy bol šéfom marketingu pre SUV triedy G a zúčastnil sa na všetkých tohtoročných pretekoch Formuly E.

„S progresom, ktorý sme dosiahli počas prvého testu, sme veľmi spokojní. Dali sme dokopy expertov z rôznych miest ako Affalterbach, Brackley, Brixworth a Stuttgart. Na konci úspešného trojdňového testovania sa všetci stali členmi tímu. Bol to zrod stajne Mercedes-Benz EQ. V najbližších týždňoch a mesiacoch nás čaká mnoho ďalších cieľov,“ dodal James.

foto: © Daimler AG
foto: © Daimler AG
foto: © Daimler AG
foto: © Daimler AG