FOTO+VIDEO: Porsche absolvovalo prvý ostrý test na trati

foto: Porsche AG

Porsche má za sebou prvý ostrý test vozidla Gen2 na trati. Postaral sa o to zatiaľ jediný potvrdený pilot tímu Neel Jani, ktorý na meno svojho tímového kolegu ešte čaká. Išlo o vôbec prvú jazdu Porsche pred sezónou 2019/2020.

„Som veľmi hrdý na to, že pri premiére nášho vozidla som bol za volantom práve ja. Nie je to len veľká česť, ale je to takisto veľmi vzrušujúce. Prichádzame na novú pôdu. Bol to pre mňa fantastický pocit. Každý v tíme cíti, že celý projekt teraz naberá grády. Počas jazdy sme neatakovali limity, ale z pohonnej jednotky a auta mám veľmi dobrý prvý dojem. Neviem sa dočkať ďalších testov,“ povedal Jani.

Športový viceprezident Porsche Fritz Enzinger dodal: „Ďakujeme každému, kto do skonštruovania pohonnej jednotky a celého auta v posledných mesiacoch vložil svoje srdce a dušu, a postaral sa o úspešnú prvú jazdu. Stále nás ešte pred naším továrenským vstupom do Formuly E čaká veľa práce na trati. Prvý krok sme však zahájili. Teraz sa sústredíme na pokračujúcu prácu a výzvy, ktoré Formula E prináša.“

Pozrite si fotky a video z testov:

foto: Porsche AG
foto: Porsche AG
foto: Porsche AG
foto: Porsche AG