DS testuje predbežnú pohonnú jednotku pre piatu sezónu

DS Automobiles

Už približne o mesiac štartuje nová, v poradí štvrtá sezóna Formuly E dvojitou Hongkong ePrix. Tímy sa pripravujú na ročník 2017/2018, myslia však aj na piatu edíciu, ktorá prinesie koniec výmen vozidiel uprostred pretekov a príchod monopostov druhej generácie. Francúzsky konštruktér DS momentálne testuje predbežnú pohonnú jednotku pre piaty ročník. Informuje o tom špecializovaný portál e-racing365.com.

Testy sa začali v priebehu tohto mesiaca vo Francúzsku. Plánované testy na okruhu by mali prebehnúť v marci. DS sa v piatej sezóne stane oficiálnym konštruktérom a aj keď zatiaľ nie je potvrdené, ktorý tím bude zákazníkom, hovorí sa najmä o Techeetah. To, či bude dodávať pohonnú jednotku aj Virginu, je zatiaľ otázne.

„Je pravdou, že sme vykonali testy novej pohonnej jednotky. Je to dočasná pohonná jednotka a nie finálna pre piaty ročník. Postavili sme ju kvôli potvrdeniu niektorých dizajnových riešení, na ktorých pracujeme. Keď pracujete na efektivite pohonnej jednotky, potrebujete testovacie možnosti, ktoré využívame,“ prezradil riaditeľ DS Performance Xavier Mestelan Pinon.

„Máme zopár informácií o novom aute, takže môžeme začať pracovať na špecifikáciách pre piatu sezónu. Spark má stále čo robiť pri finalizácii auta, najmä kvôli systému Halo (svätožiara; pozn. red.). Čo sa týka batérie, máme všetky potrebné informácie. V tejto chvíli nám nič nechýba. Máme všetko, čo potrebujeme k príprave auta pre piatu sezónu,“ pokračuje Francúz, ktorý ešte doplnil, že DS zvažuje zníženie počtu svojich inžinierov vo Virgine v snahe sústrediť sa na piatu sezónu.

Zdroj: e-racing365.com, foto: DS Virgin Racing