Francúzsky konštruktér DS bude súčasťou Formuly E aj v nasledujúcej ére

foto: DS TECHEETAH

Francúzsky konštruktér DS Automobiles je v poradí druhou značkou, ktorá potvrdila svoju účasť v nasledujúcej ére Formuly E. Tá odštartuje koncom budúceho kalendárneho roka.

DS je súčasťou elektrického šampionátu od roku 2015, vtedy dodávala motory tímu Virgin. Od sezóny 2018/2019 je výhradným dodávateľom pohonných jednotiek v súvislosti so stajňou TECHEETAH. Aj vďaka spoľahlivému balíku získali Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa dovedna tri majstrovské tituly. K tomu pridali dve prvenstvá v tímovej súťaži.

Šéf šampionátu Jamie Reigle rozhodnutie DS víta. „Bol to jeden z prvých konštruktérov, ktorí sa k Formule E pripojili. Flotila vozidiel, ktorú od tej doby predstavili, je skutočne inšpirujúca. Som veľmi rád, že si dvojnásobní šampióni zabezpečili miesto na štarte aj pre deviatu sezónu, pretože to potvrdzuje pozíciu Formuly E ako technologického priestoru a marketingovej platformy pre vedúcich svetových konštruktérov.“

Štart sezóny sa blíži, Rijád E-Prix tak napokon nebude úplne bez divákov

Špecializovaný portál The Race priniesol vyjadrenie šéfa DS Performance, Xaviera Mestelana Pinona. „V DS Automobiles jestvuje veľmi úzke spojenie medzi vývojom v súvislosti s Formulou E a elektrifikáciou. Počas vývoja vozidla prvej generácie sme sa toho veľa naučili a na konci našej cesty bol úspech, keďže sme počas éry s vozidlami Gen2 získali všetky tituly. S novým autom postúpi Formula E na rebríčku o čosi vyššie z hľadiska výkonu. Možné by malo byť takisto aj super rýchle nabíjanie.“

DS je po Mahindre druhým konštruktérom, ktorý potvrdil svoju účasť vo Formule E aj počas éry vozidiel Gen3. Podľa vyššie uvedeného zdroja by mal rovnaký krok čoskoro urobiť aj Nissan. Podobný vývoj sa očakáva aj v prípade Mercedesu a Porsche. Nejasná situácia vládne okolo Jaguaru, NIO 333 a tímu DRAGON / PENSKE AUTOSPORT. Už dlhšie vieme, že Audi a BMW opustia šampionát po nasledujúcej sezóne.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *