Frijns ľutuje, že v poslednej zákrute nezaútočil na víťazného d´Ambrosia

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Robin Frijns z Virginu ľutuje, že v závere pretekov v Marrákeši nezaútočil na víťaza Jeroma d´Ambrosia na Mahindre. Belgičan prišiel do cieľa prvý s náskokom 0,143 sekundy, čo je najmenší rozdiel v doterajšej histórii šampionátu. Pre Holanďana je druhé miesto zatiaľ najlepším výsledkom vo Formule E. Na konte má ešte jedno tretie miesto vo farbách tímu Andretti, ktoré dosiahol v roku 2015 v Malajzii.

Záver pretekov v Marrákeši bol veľmi dramatický, pretože pred posledným kolom bolo na trati bezpečnostné vozidlo. Po jeho odchode sa spustilo doslova šialenstvo. Do cieľa napokon prišiel vláčik s minimálnymi rozdielmi. Frijns a Sam Bird sa postarali o vôbec prvé dvojité pódiové umiestnenie pre Virgin v šampionáte.

Rodák z Maastrichtu pre Autosport priznal, že ľutuje svoju stratégiu. „Samozrejme, že som mohol útočiť. Som pretekár a necestujem po svete, aby som bol druhý. Som víťaz. Trochu to ľutujem, ale pre tím som získal druhé miesto. Sú to cenné body, ktoré sme potrebovali. Príde čas, keď budeme na najvyššom stupienku.“

Mohlo by vás zaujímať:

Virgin sa v Marrákeši dočkal svojho premiérového dvojitého pódia, továrenské Audi môže závidieť

Pilot Virginu priznal, že sa pripravoval na záverečný útok, v poslednej chvíli sa však rozhodol neútočiť. Víťaz d´Ambrosio sa bránil všetkými možnými spôsobmi. „Bol veľmi opatrný. V jednej chvíli som sa pýtal sám seba – mám to skúsiť v desiatej zákrute? Ale potom som si uvedomil, že som na druhom mieste, Sam je tretí a ja som nechcel byť k Jeromovi agresívny a napokon neprísť do cieľa.“

„Myslím si, že bolo múdre nerobiť to na začiatku sezóny, len nazbierať body. Ak budeme v polovici alebo v troch štvrtinách sezóny a budem v rovnakej situácii, alebo ak pôjde o posledné preteky a nebudem v boji o titul, tak to určite spravím,“ zamyslel sa 27-ročný pretekár.

Virginu sa v novej sezóne darí viac ako továrenskému Audi. „Vôbec to neľutujem. Samozrejme, že je to dobrý pocit. Každý povie, že my sme ich hlavným súperom na papieri, keďže máme rovnaké auto. Možno sa nám teraz darí viac. Je to dobré a snáď sa to nezmení,“ uzavrel Frijns.

Robin Frijns a Sam Bird
foto: © FIA Formula E