Frijns: S Virginom začíname prípravu na siedmu sezónu

Robin Frijns
foto: Formula E

Robin Frijns má za sebou náročnú sezónu vo Formule E, keď vo farbách Virginu nedokázal nadviazať na štvrté miesto z predošlej edície.

Holanďan obsadil vo veľmi vyrovnanom štartovom poli až konečné dvanáste miesto, čo je spoločne s rovnakým umiestnením zo sezóny 2015/2016 druhý najhorší rezultát. Po namáhavom berlínskom finále a šiestich pretekoch v priebehu deviatich dní čakala na Frijnsa porcia v DTM.

Ako prezradil pre oficiálny web tímu Virgin, ťažké obdobie zvládol nad očakávanie. „Vlastne sa cítim dobre, čo je prekvapujúce. Tím ma má za spáča a často ma pred pretekmi musí budiť. Bolo to veľmi únavné, predovšetkým psychicky, a kmitanie medzi dvomi veľmi odlišnými autami vo Formule E a DTM bolo náročné. Ale nebolo to až také zlé, ako som očakával. Fyzicky som cítil trochu bolesti v pravom palci z riadenia Formuly E v Berlíne. Bolo tam množstvo ľavotočivých zákrut. Ale okrem toho som v poriadku.“

Zákaznícky Virgin zažil náročnú sezónu, s Birdom sa rozlúčil konečným štvrtým miestom

Napriek konečnému dvanástemu miestu sa Frijns v Berlíne prezentoval dvomi pódiovými umiestneniami. V oboch prípadoch bolo z toho druhé miesto. „Bolo skvelé byť späť na pódiu a bojovať o čelo. V minulosti som sa v kvalifikácii dosť trápil, ale počas týchto šiestich pretekov som sa až štyrikrát dostal do Super Pole, čo je veľmi dobré. Atmosféra bola, samozrejme, zvláštna, keďže preberanie trofeje bez osláv je iné. Bolo skvelé získať trochu strieborných predmetov pre tím a rozhodujúce body, ktoré boli z hľadiska tímového poradia kľúčové.“

Virgin sa aj vďaka spomínaným bodom dostal na štvrté miesto, o dve pozície vyššie ako továrenský tím Audi. V januári sa však začína nová sezóna. A aj keď sa môže zdať, že jazdci majú množstvo času, opak je pravdou. „DTM je stále v priebehu. Mám za sebou množstvo pretekov a takisto začíname pracovať na príprave na siedmu sezónu. Poznáme predbežný kalendár, takže môžeme začať s prvotnými prácami v simulátore. Popri tom budeme analyzovať skončený ročník. Čakajú nás testy a prv než sa nazdáte, budeme späť v autách,“ dodal.

Ako sme už v predstihu informovali, po odchode Sama Birda bude novým kolegom Frijnsa nováčik Nick Cassidy. Novozélanďan zaujal absolútne najlepším časom počas tohtoročných nováčikovských testov v Marrákeši. Bird smeruje do Jaguaru.

Formula E má najlepšie jazdecké zloženie v motošporte, tvrdí budúci nováčik Nick Cassidy

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *