Gary Paffett túži po pretekárskom mieste v Mercedese

Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

Gary Paffett verí, že v novej sezóne bude jedným z dvojice jazdcov Mercedesu, ktorý sa stane nováčikovským tímom Formuly E. Brit má za sebou ročník v tíme HWA, ktorý uvoľnil miesto práve továrenskej stajni Mercedesu.

Zatiaľ nevieme, kto bude sedieť v kokpitoch strieborných šípov, ale očakáva sa, že jedným z nich bude Stoffel Vandoorne. Dvojnásobný šampión DTM by chcel byť tým druhým. Pre e-racing365 povedal: „Som presvedčený, že to môžem byť ja, ale toto je motoršport. Čo sa týka testovania, tak ideme vo veľmi podobnom tímovom balíku ako vlani.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

„Tento šport je niekedy nepredvídateľný, ale ja si za tým idem. Potrebujeme udržať kontinuitu, pretože v tomto roku sme sa toho spoločne veľa naučili. Nahrádzanie veľkého počtu ľudí inými by bolo škodlivé, pretože v rámci tímu tu máme naozaj dobrú štruktúru,“ pokračuje skúsený Brit.

Vlani sa vo farbách Mercedesu počas testov ukázal Edoardo Mortara, ktorý bude pilotom tímu Venturi aj v novom ročníku. Mercedes sa podľa e-racing365 obzerá po možných Vandoornových kolegoch. V hre sú vraj aj Raffaele Marciello a Daniel Juncadella.