Gen3 s otvorenými kolesami? Podľa di Grassiho to nie je dobrý krok

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Formula E plánuje pri vozidlách Gen3 odstránenie krytých kolies, ktoré sú v motošporte istým spôsobom unikát. Nie každý je však tejto myšlienke naklonený.

Šampión tretej sezóny Lucas di Grassi pre The Race povedal, že by uprednostnil terajšie technické riešenie. Podľa neho by bolo efektívnejšie a Formule E by pomohlo udržať jedinečnejší dizajn.

„Ak máte vozidlo s otvorenými kolesami a máte malú pneumatiku, tak to vyzerá ako auto Formuly Ford a nie ako rýchly monopost. Všetky rýchle autá, na ktoré si spomeniete, majú veľké gumy. To isté platí pre cestný automobil s poriadnym výkonom. Takže, pre mňa je návrat k otvoreným kolesám z viacerých príčin krokom späť,“ vysvetľuje pilot Audi.

Brazílčan navrhuje ponechanie krytých kolies, ale nastoľuje inú podobu krytia. „Kryt kolesa by možno mohol byť iný. Kryt by som pripojil k náboju. Takže by sa otáčal spolu s kolesom. F1 mala takýto polovičný kryt, ktorý bol pripevnený k brzdovému náboju. Takže sa otáčal spoločne s pneumatikami.“

„Kolesá by mohli kryť niečím, čo sa bude otáčať spoločne s kolesom, pretože to je ten najefektívnejší spôsob. Bolo by to navonok veľmi odlišné, ale určite uskutočniteľné,“ dodal di Grassi, ktorý je v priebežnom hodnotení tohto ročníka na devätnástom mieste.

Vozidlá Gen3 by mali prísť o kryté kolesá, dizajn by sme mohli spoznať v lete

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *