GEOX DRAGON je zatiaľ najlepším nebodujúcim tímom

José María López
foto: © FIA Formula E

Americká stajňa GEOX DRAGON v úvodných dvoch podujatiach sezóny nebodovala, ale najmä v Marrákeši mala k bodom veľmi blízko. José María López aj Maximilian Günther predviedli oproti Rijádu výrazne zlepšenie.

Argentínčan skončil v prvom tréningu na štrnástom mieste, v druhom obsadil veľmi sľubný siedmy stupienok. López je síce špecialista na kvalifikácie, z ktorých dokáže vyťažiť maximum, lenže tentoraz mu to stačilo len na trináste miesto na štarte. V pretekoch sa mu darilo a v cieli skončil jedenásty, len pol sekundy za bodovaným desiatym miesto. V priebežnom hodnotení je štrnásty.

Ešte o jednu pozíciu nižšie je Günther, ktorému tréningy príliš nevyšli. V prvom skončil predposledný, v druhom uzatváral poradie. Ani kvalifikácia mu nepriala, pretože po náraze  do steny v nej obsadil druhé miesto od konca a nevyzeralo to s ním najlepšie. V pretekoch však obsadil veľmi slušné dvanáste miesto, po ktorom pre Motorsport-Total povedal: „Bolo to maximum, čo sme mohli dosiahnuť.“

Návrat k pretekom:

VIDEO: BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre

„V kvalifikácii sa mi spočiatku darilo, ale potom som trafil obrubník. Dotkol som sa steny a zlomil zavesenie, čo znamenalo koniec kvalifikácie z môjho pohľadu. Bola to škoda, pretože to bolo dobré kolo. Preteky som si užil a som spokojný s progresom, ktorý sme spravili,“ prezradil 21-ročný rodák z nemeckého Oberstdorfu.

Tímu GEOX DRAGON je po dvoch pretekoch najlepším tímom bez bodového zápisu. Momentálne okupuje ôsme miesto v poradí tímov a za ním sú NIO, Venturi a nováčikovská stajňa HWA. Zaujímavé je, že stajňa bola po pretekoch potrestaná pretože na oficiálnej autogramiáde sa nezúčastnil ani jeden z jej pilotov.

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E
Testy

 

Oficiálne nováčikovské testy dopadli pre americké zoskupenie zvláštne. Výkonom určite potešil Antonio Fuoco, ktorý dosiahol celkovo tretí najlepší čas v kombinovanom poradí, čo je značným prekvapením. Druhú stranu mince tvorí cirkus okolo Felipeho Nasra. Bývalý brazílsky pilot F1 sa mal predstaviť v druhom aute, lenže kvôli istým zmluvným záležitostiam sa v monoposte nepredstavil, z čoho vedenie tímu istotne nemalo radosť.

Zaujímavé je aj to, že Fuoco nebol počas nedele k dispozícii médiám a neukázal sa ani na mediálnej akcii organizovanej šampionátom. Podľa nepotvrdených informácií za tým stojí zákaz zo strany Ferrari, ktorej akadémie je Fuoco členom.

Návrat k testom:

Nico Müller ovládol nováčikovské testy v Marrákeši