GEOX Dragon predstavil nové lakovanie s dôrazom na udržateľnosť

foto: GEOX Dragon

Americká stajňa GEOX Dragon dnes predstavila lakovanie svojho nového vozidla s označením Penske EV-4. Práve v ňom sa o týždeň v Rijáde predstaví dvojica nováčikov v šampionáte Brendon Hartley a Nico Müller.

Nové lakovanie odkazujúce na potrebu udržateľnosti sa vyznačuje čiernobielou kombináciou, ktorú dopĺňajú červené prvky. Dragon je jednou zo zakladajúcich stajní šampionátu a v novej sezóne bude spomedzi všetkých účastníkov jediným nezávislým tímom. Využívať bude totiž vlastnú pohonnú jednotku, skonštruovanú bez pomoci akejkoľvek inej automobilky. Súčasťou lakovania je pomyselné písmeno „x“, ktoré reprezentuje titulného partnera, ktorým je spoločnosť Geox.

Formula E: Šampionát elektromobilov vstupuje do sezóny 2019/2020! (Video)

„Táto sezóna je pre tím a celý šampionát veľmi dôležitá,“ povedal majiteľ a šéf stajne Jay Penske. „Celá organizácia odviedla počas minulej sezóny a aj po nej ohromnú prácu, aby sa dostala k tomuto bodu. Teším sa, že budeme pretekať s lakovaním, ktoré naozaj reprezentuje náš prístup, naše princípy a nášho ducha. Teším sa na budúcotýždňový štart v Rijáde.“

Na Dragon nečaká nič jednoduché, pretože do novej sezóny vstúpi s nováčikmi, čo je odvážny krok. „Veľmi sa už teším na jazdu v tomto aute. Lakovanie sa nepodobá na nič iné v motoršporte. Som šťastný, že sa môžem podeliť o finálny produkt,“ povedal Hartley.

foto: GEOX Dragon
foto: GEOX Dragon