GEOX Dragon: Stane sa Nico Müller kolegom Brendona Hartleyho?

Nico Müller
foto: © FIA Formula E

Švajčiar Nico Müller je vraj najhorúcejším kandidátom na zaplnenie voľného miesta po boku Brendona Hartleyho v tíme GEOX Dragon. Informuje o tom e-racing365.

Továrenský jazdec Audi je podľa vyššie uvedeného zdroja v kontakte s americkým tímom a vraj je blízko k svojej premiérovej účasti vo Formule E. Šepká sa, že aj keď Müller s tímom ešte netestoval, rokovania o prípadnom angažmáne výrazne pokročili.

Potenciálny pilot stajne GEOX Dragon pôsobí momentálne v DTM tíme Audi Sport ABT. Viackrát sme ho videli aj v elektrickom monoposte Audi, konkrétne počas oboch oficiálnych nováčikovských testov v Marrákeši. Je známe, že sa dlhodobo snaží o zisk pretekárskeho miesta.

https://www.instagram.com/p/B05mSZQhhsV/

Americká stajňa pred niekoľkými týždňami potvrdila meno prvého jazdca, s ktorým vstúpi do novej sezóny. Je ním bývalý pilot F1 Brendon Hartley, pre ktorého to bude premiéra v elektrickom šampionáte. Aj v prípade Novozélanďana platí, že je ohrozený termínovými kolíziami, ktoré vznikli medzi WEC a Formulou E.

Doterajší jazdec tímu José María López tak pravdepodobne príde o svoje miesto a bude musieť tvrdo bojovať o pozíciu v niektorej z ďalších stajní. O poznanie lepšie to vyzerá pre Maximiliana Günthera, o ktorého má podľa všetkého záujem BMW. U Bavorov by mohol nahradiť Antónia Félixa da Costu, ktorý zrejme posilní DS TECHEETAH.