Glock: Formula E je nudná a pomalá, ale…

fanúšikovia - Mexiko

Množstvo špičkových pretekárov sa netají túžbou pôsobiť vo Formule E. Sú však aj takí, ktorým sa elektrická séria nepáči. Niekdajší pretekár F1 Timo Glock: „Prvé preteky som sledoval, ale musím sa priznať, že môj záujem postupne upadal. Podľa mňa je táto séria nudná a pomalá,“ nechal sa počuť 36-ročný pilot.

Nemec však na druhej strane priznáva, že Formula E môže mať budúcnosť: „Formula E môže eventuálne určiť smerovanie motoršportu, ale len za predpokladu, že do nej vstúpia výrobcovia.“ Od budúcej sezóny vstupuje do série Jaguar, čo by malo zvýšiť popularitu súťaže.

Formula E rozdeľuje fanúšikov motoršportu

Omnoho negatívnejšie to vidí legenda z prostredia cestovných vozidiel Klaus Ludwig: „Úprimne by som bol radšej, keby peniaze určené pre Formulu E tiekli radšej do niektorej z juniorských sérii ako napríklad GP2. Tieto preteky podľa mňa nie sú príliš napínavé a autá sú momentálne až príliš rovnaké. Predbiehanie založené na hlasovaní fanúšikov (FanBoost; pozn. red.) by mohlo byť fajn, ale podľa mňa to nie je skutočný motoršport. Jednoznačne tomu nefandím.“

Podľa niekdajšieho pretekára, ktorý zažil najväčšie úspechy v Mercedese, nie je Formula E pre Formulu 1 konkurenciou. „Formula E ide k divákom, pretože je priamo v meste. V takomto smere nie je lojálna k fanúšikom Formuly 1. Nie sú medzi nimi ozajstní nadšenci motoršportu,“ myslí si Ludwig.

Zdroj: Sport News, foto: Adam Warner (LAT)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *