Grosjean sa zrejme snaží o miesto vo Formule E, aké má možnosti?

foto: Formula E

Romain Grosjean má svoje dni v F1 po tejto sezóne zrejme spočítané. Len tento týždeň americký tím Haas potvrdil, že s aktuálnou jazdeckou dvojicou už nepočíta.

Len nedávno sa objavili prvé správy o možnom Grosjeanovom príchode do Formuly E, počas uplynulých dní sa táto možnosť javí ako čoraz pravdepodobnejšia. A poznáme aj potenciálny tím, ktorý by mohol Francúza zamestnať. Podľa novinára Lawrenca Baretta má za sebou čoskoro bývalý pilot F1 test v simulátore Mahindry.

Novinár na Twitteri napísal: „Počul som, že Romain Grosjean bol minulý týždeň v simulátore Mahindry. To naznačuje, že jeho prestup do Formuly E je reálnou možnosťou po jeho konci v tíme Haas.“

Uvidíme, či sa k Alexandrovi Simsovi pripojí skutočne Romain Grosjean. Doteraz bol za hlavného favorita považovaný Alex Lynn, ktorému sa v Berlíne vo farbách indickej stajne darilo. Grosjeanove šance by sa prípadným nezdarom v rokovaniach s Mahindrou nemuseli zmariť, pretože ešte viacero tímov nepotvrdilo jazdecké dvojice.

Audi by tak podľa vyjadrení lídrov malo spraviť  do konca tohto mesiaca. Lucas di Grassi má vraj už podpísanú zmluvu a jeho kolegom bude pravdepodobne René Rast. Nejaké to miestečko by sa mohlo nájsť v ďalších troch tímoch. BMW zatiaľ potvrdilo len Maximiliana Günthera. Tím NIO 333 potrebuje doplniť kolegu k Oliverovi Turveymu. Tu sa však očakáva, že to bude jeden z dvojice Daniel Abt – Ma Čching-Chua. Na mená oboch pilotov čakáme v súvislosti so stajňou Dragon.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *