Günther definitívne pilotom BMW, da Costa na odchode!

Maximilian Günther
foto: BMW AG

Novým pilotom továrenského tímu BMW pre sezónu 2019/2020 sa stal podľa očakávania Maximilian Günther, ktorý nahradí odchádzajúceho Antónia Félixa da Costu. Portugalčan by mal byť čoskoro potvrdeným jazdcom tímu DS TECHEETAH.

Dvadsaťdvaročný Günther má za sebou viacero testov za volantom BMW a jeho snaha vyústila do platného kontraktu. Miesto v stajni BMW si vybojoval predovšetkým vlaňajšími výkonmi vo farbách tímu GEOX Dragon. V nie až tak konkurencieschopnom aute získal dve piate miesta, čo vysoko prekonalo očakávania. Talentovaný Nemec strávi blížiaci sa ročník po boku Alexandra Simsa, ktorý by si mal udržať pozíciu.

„Je fantastické byť súčasťou BMW. Tento továrenský tím má za sebou svoju prvú sezón, hneď prvé preteky vyhral a o titul bojoval až do konca. Preto je pre mňa tento prestup fantastickým krokom. Je úžasné, že budem opäť jazdiť za BMW. Práve v BMW som začal v roku 2011 svoju kariéru v jednosedadlových monopostoch,“ povedal Günther.

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt potvrdil, že Günthera mal na zozname dlhší čas. „Teším sa na jeho návrat do rodiny BMW. Vlani sme jeho výkony veľmi pozorne sledovali. Maximilian pravidelne dostával zo svojho auta maximum. Dosiahol niekoľko pôsobivých výsledkov. Je skvelé, že máme jazdca, ktorý má nejakú históriu s jednosedadlovými monopostmi BMW.“

Doterajší pilot BMW da Costa na Instagrame potvrdil svoj odchod z tímu a poďakoval sa za spoločné chvíle s už bývalými kolegami. „Dovidenia BMW. Zmenili ste ma na profesionálneho jazdca a umožnili ste mi jazdiť v tých najmodernejších autách a úžasných šampionátoch. Ďakujem všetkým inžinierom, mechanikom, tímovým kolegom a všetkým členom. Všetkých si vás uchovám v srdci. Prichádzajú nové výzvy. Už čoskoro vám priblížim moju ďalšiu budúcnosť.“