Günther očakával záverečný útok Vergna, počkal si a zvíťazil (Video)

Maximilian Günther a BMW
foto: Formula E

Včerajšie preteky v New Yorku vyhral po trpezlivom vyčkávaní Maximilian Günther z BMW, ktorý zaznamenal svoj tretí triumf vo Formule E.

Mladý Nemec štartoval zo štvrtého miesta, ale veľkú časť pretekov odjazdil na treťom mieste. Už-už sa zdalo, že mu bude patriť tretí pódiový stupienok, keď v tej chvíli druhý Jean-Éric Vergne zaútočil na prvého Nicka Cassidyho. Obaja jemne kolidovali a opustili ideálnu stopu, čo využil Günther, ktorý sa dostal na prvé miesto a to už z rúk nepustil.

Pilot BMW sa k dvojici jazdiacej na čele postupne približoval a niekoľko kôl bol Vergnovi v pätách. Po pretekoch povedal, že útok Vergna na Cassidyho očakával. „Vedel som, že do toho s väčším množstvom energie pôjde. Počas niekoľkých kôl sa zdalo, že sa Nick bráni poriadne tvrdo. Bol som si pomerne istý, že sa niečo udeje.“

„Snažil som sa dostať do dobrej pozície a, úprimne, keď vidíte dvoch ľudí bojovať, možno čakáte, že môžete získať jednu pozície, ale dve asi ťažko. Takže zisk dvoch miesto bol veľmi uspokojujúci. Je to skvelý pocit, keď viete, že ste preteky vyhrali takýmto oportunistickým manévrom,“ zhodnotil 23-ročný jazdec.

Günther to však nemal úplne jednoduché, pretože na chrbát mu dýchal omnoho skúsenejší Lucas di Grassi. „Ak by som niečo pokazil, mohol som stratiť pozíciu v prospech Lucasa. A vedel som, že aj keď mal mať o čosi menej energie ako ja, bolo by veľmi náročné vybojovať si pozíciu späť. Preto som sa snažil nájsť dobrý kompromis a dobré riešenie, aby som sa dostal do dobrej pozície. A vyšlo to perfektne.“

Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva: New York sa stal v sobotu korisťou Günthera (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *