Günther pred veľkým virtuálnym finále: Určite sa nevzdám!

Maximilian Günther
foto: BMW AG

Maximilian Günther patril v prvej časti série Race at Home Challenge k absolútnym favoritom na zisk víťaznej trofeje. Pred finálovým víkendom je však so značnou stratou na treťom mieste a jeho šance sú otázne.

V sobotu budeme sledovať predposledné virtuálne preteky na newyorskom okruhu, nedeľa prinesie atraktívne podujatie v Berlíne, kde sa budú rozdávať dvojité body. To môže veľmi výrazne zamiešať karty a práve to by mohla byť šanca pre jazdca BMW.

Günther vyhral prvé dve podujatia e-šampionátu na okruhoch Hongkong a Electric Docks. Bol jasne na čele priebežného poradia a zdalo sa, že pred zvyškom poľa má jasný náskok. Po dvoch triumfoch prišlo tretie miesto na monackej trati, ale rožky začali vystrkovať Pascal Wehrlein z Mahindry a Stoffel Vandoorne z Mercedesu. Táto dvojica sa stala najväčšou hrozbou pre mladého Nemca, čo sa potvrdilo v ďalších dvoch pretekoch.

Wehrlein vyhral dvakrát a v New Yorku k tomu pridal ďalšie pódium. Vandoorne zbiera body nepretržite a v poslednom podujatí jasne zvíťazil, pričom získal už svoju štvrtú pole position. Günther sa v niekoľkých posledných pretekoch zakaždým zaplietol do incidentov, ktoré ho prakticky vyradili z bojov o víťazstvá.

Günther doplatil na atak súpera a s BMW to bude mať v boji o titul veľmi ťažké (Video)

Momentálne stráca na prvého Vandoorna 32 bodov, čo môže, ale aj nemusí byť vnímané ako veľká strata. „Bojujem tvrdo a snažím sa, aby som bol na konci na vrchole ja. Je to najmä medzi Pascalom, Stoffelom a mnou, ale stále som v pozícii, z ktorej môžem získať virtuálnu korunu. Určite sa nevzdám a už sa veľmi teším na víkendové veľké finále. Ukončenie sezóny dvojitými pretekmi bude určite skvelé. Počas niekoľkých posledných víkendov som nemal šťastie, ale urobím všetko pre to, aby sa veci v posledných dvoch pretekoch otočili správnym smerom,“ povedal Günther pre oficiálny web šampionátu.

Virtuálne preteky, ktorých cieľom je podpora UNICEF-u v boji proti následkom pandémie, znamenajú pre reálnych jazdcov veľkú zmenu. „Je to veľmi pekná skúsenosť. Je to určite najlepšia možnosť, ako sa udržať v pretekoch a naďalej súťažiť. Zo šiestich absolvovaných pretekov som dvakrát vyhral, čo je dobré. Úroveň súťaže sa medzi nami skutočne zdvihla. Všetci chcú byť na vrchole. Sme športovci a chceme sa navzájom porážať. Postarali sme sa o skutočne zábavné e-preteky,“ dodal pilot BMW.

Maximilian Günther
Zdroj: BMW AG

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *