Günther v Hongkongu využil chybu Vandoorna a ťahá BMW nahor

Zdroj: BMW AG

Maximilian Günther potvrdil svoje víťazstvo z testovacích pretekov v Monaku včerajším triumfom v úvodnom virtuálnom podujatí seriálu Race at Home Challenge.

Mladý Nemec dominoval na virtuálnom hongkonskom okruhu. Po štarte z tretieho miesta sa dostal pred Pascala Wehrleina z Mahindry. Po chybe víťaza kvalifikácie Stoffela Vandoorna z Mercedesu zaslúžene vyhral. Günther je zároveň lídrom e-šampionátu. „Boli to ďalšie fantastické preteky a teším sa, že som získal prvých 25 bodov sezóny. Stoffel bol predo mnou, ale spravil chybu, takže som sa pred neho dokázal dostať a vyhrať.“

„My, jazdci, chceme vyhrať každú súťaž. Nerobíme rozdiel medzi tým, či sú to virtuálne alebo skutočné preteky. Myslím si, že počas týchto časov, keď nemôžeme jazdiť na reálnych tratiach, zažívame aspoň takto množstvo zábavy. Dúfam, že to naši fanúšikovia cítia rovnako,“ dodal priebežný líder.

Günther zvládol virtuálne preteky v Hongkongu a je lídrom e-šampionátu

Alexander Sims urobil v porovnaní s monackými pretekmi krok vpred a po štarte z 22. miesta obsadil posledné bodované, desiate miesto. „Je to zábava, keď vás pri tvrdých vzájomných súbojoch zaplaví dávka adrenalínu. Bolo to skutočne vzrušujúce. Žiaľ, stále sa trápim s nedostatkom rýchlosti, v porovnaní s pilotmi na špici. V kvalifikácii sa mi nedarí, ale v pretekoch som sa snažil vyhnúť sa všetkým problémom.“

„Rýchlo som sa dokázal prebiť štartovým poľom, v podstate už v prvom kole. Samozrejme, mal som aj trochu šťastia, že som sa nezaplietol do niektorého z incidentov. Skončiť na desiatom mieste je pekný výsledok. Gratulujem Maximilianovi k ďalšiemu víťazstvu. V simulátore je skutočne veľmi silný,“ dodal Brit.

V pretekoch simulátorových jazdcov, ktoré predchádzali pretekom reálnych pilotov, sa takisto darilo zástupcom bavorskej značky. Kevin Siggy potvrdil dobrú formu z Monaka a skončil tretí, Charlie Martin sa musel uspokojiť s osemnástou pozíciou.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *