Günther zariadil pre BMW víťazstvo, Sims zložil svojmu kolegovi poklonu

Zdroj: BMW AG

Maximilian Günther z BMW sa včera radoval zo svojho prvého kariérneho víťazstva vo virtuálnych pretekoch. Nemec na virtuálnom monackom okruhu dominoval v kvalifikácii a prvé miesto si udržal až do cieľa.

„Veľmi sa teším z môjho premiérového víťazstva vo virtuálnych pretekoch Formuly E. Bola to skvelá zábava. Kvalifikácia prebehla výborne, mal som dobrý štart a odjazdil som čisté preteky. Aj keď to boli len testovacie preteky, mám dobrý pocit pred ďalšími podujatiami, kde sa budeme pokúšať o zisk bodov,“ zhodnotil Günther.

Menej sa darilo Alexandrovi Simsovi, ktorému bol simulátor doručený len niekoľko dní pred pretekmi. Po kolízii z úvodu sa jeho púť rýchlo skončila. „Ako som očakával, v mojich úplne prvých virtuálnych pretekoch som nebol príliš rýchly, ale medzi tréningom a kvalifikáciou som sa zlepšil, čo bolo dobré. Stred poľa bol úplne chaotický a kvôli nehode som stratil celé kolo. Moje preteky sa tak rýchlo skončili. Budem však trénovať, aby som bol rýchlejší. Gratulujem Maximilianovi k víťazstvu. Úprimne, neprekvapuje ma to, pretože v simulátore BMW je vždy rýchlejší ako ja.“

V pretekoch simulátorových hráčov zastupovala BMW nórsko-slovinská dvojica Jarl Teien, Kevin Siggy. Druhý menovaný Slovinec obsadil výborné druhé miesto, Nór Teien skončil šiesty. V sobotu čakajú na jazdcov prvé bodované virtuálne preteky, ktoré budú prebiehať na hongkonskom okruhu.

Prvé virtuálne preteky Formuly E priniesli chaos a víťazstvo Günthera (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *