Günther zariadil tretie pódium pre BMW v sezóne a doťahuje sa na tretieho Simsa (Video)

Maximilian Günther
foto: Formula E

Maximilian Günther dokazuje, že jeho premiérové víťazstvo v šampionáte, ktoré dosiahol v Čile, nebolo náhodné. Nemecký mladík obsadil vo včerajších pretekoch v Marrákeši druhé miesto.

Günther štartoval z druhého miesta, keď len tesne nestačil na víťaza kvalifikácie Antónia Félixa da Costu z DS Techeetah. Mladík v úvodnej časti pretekov dokázal ušetriť cenné množstvo energie, čo mu v závere pomohlo v tuhom, ale napokon úspešnom boji o druhé miesto s da Costovým kolegom a úradujúcim šampiónom Jeanom-Éricom Vergnom. O zisku druhého miesta rozhodol Güntherov odvážny manéver. Treba však dodať, že Vergne sa v záverečných metroch trápil, pretože v aute už nemal dostatok energie.

„S druhým miestom som naozaj veľmi spokojný. Dnes to bolo o inteligentnom manažovaní pretekov. V prvej polovici som s Antóniom dokázal bojovať o čelo. Na konci bol jednoducho príliš dobrý. Gratulujem mu k víťazstvu. Na samom konci som mal súboj so Jeanom-Éricom, z ktorého som, našťastie, vyšiel víťazne vďaka predbiehaciemu manévru. Vedeli sme, že by som mal mať viac energie. On sa však tvrdo bránil. Súboje s autami DS Techeetah boli intenzívne,“ dodal štvrtý muž priebežného hodnotenia.

 

O priečku vyššie je Alexander Sims, ktorý  začínal z ôsmej pozície a v prvej polovici pretekov sa snažil o šetrenie energie. Postupne sa začal dostávať dopredu a ocitol sa na piatej pozícii. Po kontakte s Edoardom Mortarom z Venturi si poškodil monopost a v poslednom kole musel, ako jediný pilot vôbec, odstúpiť. „Žiaľ, preteky nám opäť ukázali tenkú čiaru medzi šťastím a nešťastím vo Formule E. Na štarte som stratil niekoľko pozícií, ale ušetril som energiu a po rozumnom využití útočného režimu som sa posunul o priečku vyššie. Všetko vyzeralo dobre až po kontakt s Edoardom Mortarom krátko pred koncom. Je to naozaj škoda. Každopádne, gratulujem Maximilianovi a tímu k zaslúženému pódiu.“

Tím BMW prišiel o vedenie v priebežnom poradí, ale z druhého miesta stráca na DS Techeetah len osem bodov. „Gratulujem Maximilianovi k druhému pódiu. Z nášho auta som mal počas celého víkendu dobrý dojem. Maximilian i celý tím predviedli takticky veľmi vyzretý výkon. Súboj so Jeanom-Éricom bol prvotriedny. Žiaľ, Alexandrovo auto utrpelo mechanický problém. Je to škoda, pretože v tej chvíli bol piaty a mohol získať množstvo bodov. Po piatich pretekoch je to z nášho pohľadu stále veľmi pozitívne. Gratulujem Antóniovi k víťazstvu,“ dodal na margo svojho bývalého zverenca športový riaditeľ BMW Jens Marquardt.

Spokojný bol aj šéf tímu Roger Griffiths. „Po našom vlaňajšom výkone sme sem prišli plní očakávania. Maximilian a Alexander mali skvelú kvalifikáciu. Potom to bolo o strategickej bitke s DS Techeetah. Vedeli sme, že by mohli byť veľmi silní. My sme nedokázali Antónia zastaviť. Maximilian si toto druhé miesto po skvelom výkone a výbornom manévri v záverečnom kole zaslúži. Alexandra je mi ľúto. Rovnako ako v Mexiku, aj teraz predviedol skvelý návrat a za piate miesto mohol slušne bodovať. Je vypadnutie je veľmi trpké.“

V Marrákeši dominoval nový líder da Costa, Evans poskočil o osemnásť miest! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *