Günther zatiaľ nemá konkurenciu, BMW je vo virtuálnom šampionáte už na prvom mieste

Maximilian Günther
Zdroj: BMW AG

Maximilian Günther vyhral aj druhé bodované preteky virtuálnej série Race at Home Challenge a je lídrom priebežného poradia. Rovnako prvý post patrí medzi tímami továrenskej stajni BMW.

Nemec štartoval na fiktívnom okruhu z druhého miesta a po chvíli sa dostal na vedúcu pozíciu pred Stoffela Vandoorna z Mercedesu. V polovici pretekov naňho útočil Pascal Wehrlein na Mahindre, ale ten sa po chybe prepadol až na posledné bodované miesto. Günther napokon vyhral s viac než pätnásťsekundovým náskokom pred druhým Robinom Frijnsom na Virgine. V priebežnom poradí má na druhého Holanďana dvadsaťbodový náskok.

„Som šťastný, že som vyhral aj tieto preteky. Prvé dve zákruty boli chaotické s množstvom kontaktov zboku, zozadu, odvšadiaľ,“ hodnotí Günther. „Bol som rád, že som to prežil bez ujmy a tešilo ma najmä to, že som bol po troch zákrutách na čele, pretože bolo veľmi náročné prežiť zmätok v prvom kole. Od tej chvíle som sa sústredil na to, aby som nechyboval a vyhral. Nebolo to také ľahké, keďže na novom okruhu je veľmi jednoduché havarovať. Pokiaľ viem, tak niektorým mojim konkurentom sa to stalo. Som nadšený, že mám po dvoch pretekoch na konte 50 bodov.“

Günther je na nezastavenie, vyhral aj druhé preteky virtuálnej série a upevnil si post lídra (Video)

Alexander Sims štartoval až zo sedemnástej priečky a bojoval o prvú desiatku. O lepší výsledok ho pripravila nehoda, ktorá ho odsunula na konečné štrnáste miesto. „Moje preteky boli v poriadku. Dokázal som zajazdiť taký čas ako v tréningu. To bola moja referenčná hodnota, keďže so simulátorom mám ešte stále len veľmi málo skúseností a nie som dostatočne rýchly, predovšetkým v porovnaní s mojím fantastickým kolegom. Som rád, že ho môžem vo virtuálnych pretekoch nechať v centre diania. Gratulujem mu k ďalšiemu víťazstvu. Ja som sa naozaj bavil a teším sa na nasledujúce preteky.“

V pretekoch simulátorových jazdcov skončil na druhom mieste Kevin Siggy vo farbách BMW, vďaka čomu sa stal novým lídrom v hodnotení e-hráčov. Druhý zástupca tímu v prvých pretekoch včerajška, Charlie Martin, skončil až pätnásty.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *