Hamilton vstúpi do Extreme E s dvojicou Sébastien Loeb – Cristina Gutiérrezová

Sébastien Loeb a Cristina Gutiérrezová
foto: X44

Sedemnásobný majster sveta F1 Lewis Hamilton dnes predstavil zloženie svojho tímu v prvej sezóne Extreme E. Jeho tím X44 bude patriť, aspoň na papieri, k najsilnejším v štartovom poli. Spoznali sme aj lakovanie vozidla ODYSSEY 21.

Francúz Sébastien Loeb je jednou z najväčších rely legiend všetkých čias, čo potvrdzuje jeho deväť titulov majstra sveta WRC a 79 víťazstiev v pretekoch. Okrem toho trikrát vyhral Preteky šampiónov, kde sa každoročne stretávajú víťazi najprestížnejších motoristických kategórií.

Cristina Gutiérrezová predstavuje mladý talent, ktorý v roku 2017 dokončil Rely Dakar v kategórii áut. Stala sa prvou Španielkou, ktorej sa to podarilo. Tieto preteky dokončila celkovo štyrikrát, z čoho vyplýva, že si na rely veľmi rýchlo zvykla. Na konte má niekoľko úspechov v rámci španielskeho rely šampionátu.

Obaja jazdci prednedávnom prvýkrát testovali elektrické SUV ODYSSEY 21 na okruhu Donington Park. Na tímy čaká ešte v priebehu decembra kolektívne testovanie v Španielsku.

foto: X44

„X44 si vybral veľmi silnú jazdeckú dvojicu a ja sa veľmi teším, že môžem medzi nami privítať pravdepodobne najväčšieho rely jazdca všetkých čias, Sébastiena Loeba, a rovnako jeho tímovú kolegyňu Cristinu Gutiérrezovú. Táto dvojica so sebou prináša ohromnú dávku skúseností z prostredia rely, čo ju stavia pred budúcoročnými pretekmi do dobrej pozície. Teraz už poznáme viac ako polovicu štartového poľa a vyzerá to na fantastickú súťaž jazdcov, mužov i žien, rôznych vekových kategórií a motošportových disciplín,“ povedal zakladateľ a šéf šampionátu Alejandro Agag.

Loeb vníma Extreme E ako novú výzvu. „Spojenie sa s tímom X44 vnímam ako príležitosť pokračovať v tom, čo milujem, a to sú preteky. Veľmi sa teším na súťaženie v elektromobile. Mal som šancu vyskúšať si auto a je neuveriteľné. Cristina je fantastická jazdkyňa a neviem sa dočkať našej spolupráce. Som zvedavý, čo spolu dokážeme. Som ohromený tým, čo Lewis dosahuje vo Formule 1, takže spolupracovať s ním je pre mňa česť.“

Hamilton pred štartom Extreme E: Vždy som chcel mať vlastný tím

Podobne to vníma aj Gutiérrezová. „Veľmi sa teším. Nielen preto, že budeme mať šancu zvyšovať povedomie o klimatických krízach, čo je pre mňa veľmi dôležité, ale budem môcť spolupracovať s dvojicou mojich hrdinov. Sébastien Loeb je najneuveriteľnejší rely jazdec všetkých čias, takže som rada, že s ním budem môcť spolupracovať a učiť sa od neho. Som veľká fanúšička Formuly 1 a Lewisa sledujem roky, takže ponuka pripojiť sa k tímu je pre mňa splneným snom. Auto som si prvýkrát vyskúšala a bola to skvelá skúsenosť.“

Zakladateľ tímu a legenda F1 Lewis Hamilton potvrdil svoje odhodlanie v tomto novom šampionáte. „Som nadšený, že môžem v X44 privítať Sébastiena a Cristinu. Obaja sú neuveriteľní jazdci a teším sa na to, čo predvedú v jednotlivých pretekoch. Cristina je nastupujúci talent so skvelou budúcnosťou a Sébastien je pretekár, ktorého dlhé roky obdivujem. Preto som hrdý, že máme oboch na palube.“

 

Takto vyzerá aktuálne zloženie jazdcov a tímov

tím

pretekárka

pretekár

ABT CUPRA XE

Claudia Hürtgenová

Mattias Ekström

ACCIONA Sainz XE Team

Laia Sanzová

Carlos Sainz st.

Andretti United Extreme E

Catie Munningsová

Timmy Hansen

Chip Ganassi Racing

Sara Priceová

Kyle LeDuc

HWA Team

?

?

Robserg Xtreme Racing

Molly Taylorová

Johan Kristoffersson

Techeetah

?

?

Team X44

Claudia Gutiérrezová

Sébastien Loeb

Veloce Racing

Jamie Chadwicková

?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *