Hartley získal pre Dragon prvé body, Müllera trápili problémy

Brendon Hartley a Nico Müller
foto: Formula E

Americký tím GEOX Dragon bodoval v druhých pretekoch v saudskoarabskom Rijáde, o čo sa pričinil nováčik Brendon Hartley. Ďalší nováčik Nico Müller sa nevyhol problémom.

Hartley sa v prvých pretekoch trápil a v piatok skončil na devätnástom mieste. „Boli to náročné preteky. Po nehode v prvom tréningu som druhý vynechal a mal som nevýhodu. Moje prvé kolo s plným výkonom som zajazdil až v kvalifikácii. V pretekoch sme nemali dostatočnú rýchlosť. Musíme na tom popracovať.“

Novozélanďanovi sa omnoho viac darilo v sobotu, keď sa po trestoch pre súperov posunul na deviaty post a získal prvé body pre seba i tím. „Deviate miesto v druhých pretekoch beriem. Auto malo rýchlosť, ale v kvalifikácii sme ju predviedli len v dvoch z troch sektorov. Preteky boli chaotické, ale som rád za body. Bola to poriadna divočina,“ doplnil šestnásty pretekár priebežného poradia.

Brendon Hartley
foto: Formula E

Pre Müllera sa premiérové preteky začali vyvíjať zle už pred štartom. Vedenie pretekov ho potrestalo za nepovolené práce na aute počas parc fermé a pôvodne mal štartovať zozadu. Tím opustil spomínaný priestor po tom, čo Švajčiar v kvalifikácii narazil do steny a mechanici mali čo robiť s opravou monopostu. Napokon to ale Dragon nestihol a Müller zostal v boxoch.

Po piatkových pretekoch Müller povedal: „Nebol to veľmi úspešný deň. Mali sme nehodu v prvom tréningu, trať sa rozpadávala. Stratili sme tam mnoho času a na druhom tréningu sme sa ani nezúčastnili. Mali sme nevýhodu. Mysleli sme si, že v pretekoch by sme mohli byť rýchli, ale nebolo to tak. Musíme zistiť, čo sa stalo.“

Švajčiar nedokončil ani sobotné podujatie. Z pretekov odstúpil v predposlednom kole po kolízii s Ma Čching-Chuom z tímu NIO. „Bol to zatiaľ najnáročnejší pretekársky víkend, aký som doteraz zažil. Pokazil sa nám senzor, čo ma na štarte posunulo opäť dozadu. Rozhodli sme sa pre alternatívnu stratégiu a v prvej polovici pretekov som ušetril množstvo energie. Po safety care to však nemalo žiadny význam. Navyše, bol som natlačený na stenu a musel som odstúpiť kvôli defektu. Som extrémne frustrovaný, ale snažím sa vnímať pozitíva,“ dodal posledný jazdec poradia.

Nico Müller
foto: Formula E