Heidfelda v Uruguaji vystrieda Oliver Rowland

Oliver RowlandOliver Rowland nahradí počas blížiacich sa pretekov v Punta del Este pilota Mahindry Nicka Heidfelda, ktorý v Malajzii utrpel zranenia ruky a podrobil sa malej operácii.

„Počas Putrajaya ePrix som si poškodil väzy v ľavom zápästí. Na základe odporúčania lekárov som podstúpil operáciu. Žiaľ, to znamená, že vynechám nasledovné preteky v Punta del Este, ale tímu prajem, aby sa pred Vianocami vrátil domov s plným bodovým ziskom,“ povedal Heidfeld.

Premiéra bude náročná

Rowland, ktorý v sezóne 2014/15 ustanovil rekord ôsmich triumfov v sérii Formula Renault 3.5, sa k Mahindre pripojí už pred pretekmi v Uruguaji a absolvuje simulácie. „Po úspešnom roku som nadšený z tejto príležitosti a teším sa na to, že budem riadiť M2Electro. Formula E reprezentuje množstvo aspektov budúceho motoršportu a počas prvej sezóny dosiahla skvelý posun. Má jednu z najkonkurencieschopnejších jazdeckých zložiek a teším sa na tesné súboje proti nim.“

„Bude to náročné učenie sa, keďže ide p novú elektrickú pretekársku technológiu, ale som presvedčený, že ak priezory padnú dole, tak to bude zábava. Z tejto príležitosti chcem vyťažiť čo najviac, to isté platí pre auto. Ďakujem stajni Mahindra Racing a Nickovi Heidfeldovi prajem skoré uzdravenie,“ dodal mladý Brit.

K dočasnému angažovaniu Rowlanda sa vyjadril aj šéf indického tímu Dilbagh Gill: „Tešíme sa, že sa v Uruguaji v našom aute predstaví Oliver. Je veľká škoda, že tieto preteky vynechá Nick kvôli operácii. Zvolili sme si ten najlepší mladý talent, ktorý by dokázal nadviazať na to, čo dosiahol Nick. Oliver sa osvedčil, prelomil rekord a jazdí presne tak, ako to v Mahindre očakávame. Nickovi prajeme všetko dobré a tešíme sa na jeho návrat v Buenos Aires.“

Zdroj: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *