Holandský Eindhoven je bližšie k pretekom Formuly E

Nyck de Vries
foto: Formula E

Holandské mesto Eindhoven urobilo výrazný krok k tomu, aby hostilo preteky Formuly E. Tento zámer podporuje štvorica tamojších ministrov, ktorá šéfovi série Jamiemu Reiglemu poslala list. Informuje o tom viacero médií, vrátane The-Race.

Ide konkrétne o ministrov športu, infraštruktúry, zahraničného obchodu a ekonomiky. V spomínanom liste predstavitelia vlády vyjadrujú podporu zakladateľom organizácie Formula-Eindhoven, ktorá by mala organizovať tamojšie preteky. Eindhoven pracuje na tom, aby mohol hostiť preteky, zhruba dva roky a nechal si urobiť aj štúdiu o uskutočniteľnosti podujatia. Súčasťou tejto fázy bolo zapojenie nezávislého dizajnéra okruhov, ktorý posudzuje možnosti vedenia trate.

Formula E má na zozname kandidátov na organizovanie pretekov omnoho zvučnejšie mestá ako napríklad Tokio, Moskvu, Lisabon, či Adelaide. V porovnaní s nimi môže kandidatúra Eindhovenu vyznievať ako neatraktívna. Ale tento pohľad nie je taký jednoznačný. Spomínané holandské mesto je v posledných rokoch hlavným centrom technologického pokroku.

Holandsko má na štartovom rošte dvoch veľmi kvalitných jazdcov, čo dokazuje aj začiatok sezóny. Nyck de Vries z Mercedesu vyhral prvé preteky sezóny v Rijáde, o 24 hodín získal svoju prvú pole position jeho krajan Robin Frijns. Pilot Virginu skončil v pretekoch druhý. Nesmieme zabudnúť na niekoľko významných holandských spoločností, ktoré sú zapojené vo Formule E ako partneri šampionátu alebo sponzori niektorého z tímov. Nehovoriac o väčšinovom vlastníkovi Formuly E, ktorý sídli v tamojšej metropole.

Zatiaľ nie je jasný postoj Formuly E ani to, kedy by sa mohla konať premiérová E-Prix na holandskej pôde.

Robin Frijns
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *