Hongkong chce v budúcej sezóne dvojité preteky a neskorší dátum

Hongkong

Organizátori Hongkong ePrix by tohtoročné podujatie, ktoré zrejme otvorí sezónu 2017/2018, radi posunuli na neskorší termín a urobili z neho hneď dvojité preteky. Posun avizoval pred niekoľkými dňami šéf Formuly E Alejandro Agag, ktorý má rovnako ako miestni predstavitelia obavy z obdobia tajfúnov.

„Máme za sebou len jedny preteky, bola to naša  premiéra a všetko bolo pre nás nové,“ prezradil pre SCMP.com honorárny prezident Hongkonskej automobilovej federácie (HKAA) Lawrence Yu Kam-Kee. „Keďže pokračujeme v poradí druhými pretekmi, chceme ich rozšíriť na dve súťaže za dva dni. To je pre fanúšikov omnoho atraktívnejšie, pretože zažijú viac pretekov i lepšiu atmosféru. Budú tam aj ďalšie zmeny, keďže sa snažíme tieto preteky podporiť rôznymi sprievodnými akciami. Jednou z možností sú dokonca elektrické motokáry.“

Ceny vstupeniek sa znižovať nebudú

Najbližšie preteky v Hongkongu by sa mali začať až počas posledného novembrového alebo prvého decembrového týždňa. „Stále prebiehajú rokovania s viacerými mestami pre ďalší ročník, ale pokiaľ tomu rozumieme správne, Hongkong bude prvou voľbou. Séria sa totiž pravdepodobne začne v Ázii, Austrálii, potom sa predstaví v Európe a ročník zakončí v Amerike. Minulý rok sme predstavili pôsobivé podujatie a neexistuje, aby sme neboli znovu lídrami,“ pokračuje Yu.

Ceny lístkov zrejme neklesnú. Lístok na tribúny s kapacitou 6 000 miest stál minulý rok v prepočte asi 290 eur. „Nemáme príliš veľa priestoru na znižovanie cien. Podujatie organizujeme na mestskom okruhu, čo znamená, že k dispozícii máme len obmedzený počet tribún. Keďže opäť využijeme podobný okruh ako počas druhej sezóny, môžeme mať len približne rovnaký počet sedadiel. Vieme, že organizátori utrpeli pri premiérovej ePrix veľkú stratu a bude pre nich veľmi náročné znižovať ceny vstupeniek. Chceme fanúšikom priniesť vzrušujúce preteky, ale prevádzkujeme športový biznis a potrebujeme si udržať príjem,“ dodal Yu s tým, že ostatné motoršportové akcie v regióne Malajzie a Singapuru sú dotované vládou. Hongkong si však musí pri Formule E vystačiť sám.

Zdroj: SCMP.com, foto: Zak Mauger (LAT)