Hongkong chce kvôli tajfúnu posun v budúcoročnom kalendári

tajfún - búrka

Hongkong zvažuje presunutie budúcoročných pretekov z októbra na november, či dokonca na neskorší termín. Organizátori veria, že podujatie pri miestnom prístave bude prvou zastávkou sezóny 2017/2018. Rokovania medzi organizátormi a hongkonskou vládou by mali prebehnúť už v decembri.

„Počasie nám robilo tento rok veľké starosti. Obávali sme sa tajfúnu. Našťastie to neovplyvnilo preteky, ale spôsobilo nám to veľa vrások. Preto plánujeme štart budúcoročných pretekov na november. S vládou sa pokúsime dohodnúť na rovnakom dejisku,“ prezradil pre South China Morning Post výkonný riaditeľ spoločnosti Formula E Hong Kong Racing Alan Fang.

Šéf hongkonského podujatia verí, že Hongkong ePrix môže aj napriek prípadnému posunu otvoriť ďalšiu sezónu. „Tímy potrebujú na resetovanie auta a testovanie nových technológií približne tri mesiace. Preto by sme mohli zahájiť nový ročník aj napriek posunutiu pretekov. Formula E je s pretekmi v Hongkongu mimoriadne spokojná. Sme presvedčení, že pred štvrtou sezónou sme jednou z ich priorít.“

„Sú tu isté geografické obmedzenia súvisiace s existujúcim okruhom. Bude náročné ho rozšíriť na východ kvôli verejnej doprave a železničnej stanici pri letisku. Je tu však malý tunel na západe, to by ale mohlo byť nebezpečné pre pilotov. Musíme sa rozhodnúť pre najlepšie možné miesto z pohľadu jazdcov, divákov a organizátorov,“ dodal Fang.

Zdroj: SCMP, foto: Pixabay