Hongkong: Tímy sa pripravujú na prvé daždivé preteky vo Formule E

foto: © FIA Formula E

Tímy sa pripravujú na výrazný dážď počas pretekov Hongkongu, ktoré odštartujú zajtra o deviatej hodine ráno nášho času. Ak by sa predpoveď počasia potvrdila, sledovali by sme vôbec prvé daždivé preteky v histórii Formuly E, ktorá zajtra zažije jubilejné 50. podujatie.

Najčerstvejšie predpovede hovoria až o 90-percentnej pravdepodobnosti dažďa v čase kvalifikácie i pretekov. To by znamenalo nemalé problémy nielen vzhľadom na úzku a kľukatú trať, ale aj na nastriekané čiary na miestnych komunikáciách, ktoré môžu byť mimoriadne klzké. Piloti si mohli mokrú trať vyskúšať počas dnešného shakedownu, pretože aj dnes na okruhu spŕchlo.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Hongkong v nedeľu privíta jubilejné 50. preteky Formuly E

Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

„Myslím si, že to bude extrémne náročné. Nie je jedno, aké množstvo vody to bude. Ak bude pršať tak ako v piatok, tak bude takmer nemožné zostať v jednom kuse. Dúfam, že to bude len ľahký dážď, pretože inak uvidíme množstvo nehôd a prerušení. Už aj v kvalifikačných skupinách to bude lotéria, pretože by mohlo byť sucho i mokro. Je náročné čokoľvek predpovedať,“ povedal pre e-racing365 Daniel Abt z Audi.

Na možné náročné podmienky upozornil aj šéf tímu Audi Allan McNish: „Namaľované čiary a fakt, že je na okruhu niekoľko typov asfaltu, znamenajú, že okruh bude naozaj klzký a niektoré miesta veľmi zradné. Dobré však je, že tunajšie betónové bloky majú diery na manipuláciu, cez ktoré môže voda odtekať.“