HWA absolvuje posledné preteky Formuly E, potom ho nahradí Mercedes

foto: © FIA Formula E

Tím HWA RACELAB absolvuje cez víkend svoje posledné preteky Formuly E, po ktorých ho pohltí továrenský tím Mercedes-Benz EQ. Nemecký tím sa chce so sériou v New Yorku rozlúčiť dobrým výsledkom.

Stajňa z Affalterbachu má za sebou sedem intenzívnych mesiacov. Po počiatočnom období sa nováčik postupne staval na nohy a elektrickú sériu si vychutnával, čo sa prejavilo aj na výsledkoch. Stoffel Vandoorne skončil v Ríme na výbornom treťom mieste a stajňa zvládla aj ďalšie európske podujatia.

Vandoorne je v priebežnom poradí na pätnástej pozícii a na víkend sa teší. „V New Yorku budem po prvý raz a veľmi sa teším na mesto. Sú to naše posledné preteky. Táto sezóna nám doslova uletela. Veľa sme sa počas nej naučili a chceme ju zakončiť pozitívne. Bolo by pekné, keby sme bodovali v oboch prípadoch. Máme na to možnosť a chceme ju využiť.“

Mohlo by vás zaujímať:

Mercedes má za sebou ďalšiu fázu testov pred vstupom do Formuly E

Stoffel Vandoorne a Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

Gary Paffett je pred záverečným víkendom priebežne devätnásty. „Veľmi sa na newyorské preteky teším. Je to jedno z najstrhujúcejších miest sveta. Škoda, že sa táto sezóna končí už tak skoro. Sú to posledné preteky pre HWA a som presvedčený, že to bude veľmi emotívne. Chceme to ukončiť dobre a opäť bodovať. Vďaka dvom pretekom počas jedného víkendu na to budeme mať viac príležitostí.“

Stajňa HWA okupuje pred pretekmi v New Yorku deviaty post. „New York prináša z nášho pohľadu posledné preteky vo Formule E. Sme hrdí na to, že sme jedným z najúspešnejších nováčikovských tímov v histórii Formuly E. Tešíme sa, že sme spoznali ďalšie podujatie na absolútne špičkovej úrovni. Okruh v Brooklyne bude pre jazdcov a autá veľmi náročný. Je to kombinácia úzkych, rýchlych zákrut s viacerými rovinkami, čo by mohlo priniesť dostatok predbiehania. Kľúčová bude koncentrácia počas celého víkendu,“ doplnil šéf tímu Ulrich Fritz.

TIP: Sledujte nás na Instagrame